فروردین ۲۱, ۱۳۹۹ کد خبر : 57428 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

رفع ممنوعیت تردد بین‌شهری پلاک‌های بومی در گیلان / ممنوعیت تردد ‌غیربومی‌ها تا ۳۰ فروردین ماه

رفع ممنوعیت تردد بین‌شهری پلاک‌های بومی در گیلان / ممنوعیت تردد ‌غیربومی‌ها تا ۳۰ فروردین ماه

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به رفع ممنوعیت تردد بین‌شهری پلاک‌های بومی در استان گفت: تردد پلاک‌های غیربومی تا ۳۰ فروردین همچنان ممنوع است.

سرهنگ امیر طالبیبا بیان اینکه از ابتدای این هفته روند یکنواختی در بحث تردد خودرو در جاده‌ها داشتیم اظهار داشت: میزان تردد خودروها این هفته نسبت به ایام تعطیلات نوروز افزایش یافت و این موضوع به‌جهت بازگشایی ادارات و فعالیت برخی اصناف قابل پیش‌بینی بود.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به اینکه از ۸ تا ۲۰ فروردین ممنوعیت تردد در گیلان وجود داشت گفت: مصوبه‌ای روز گذشته از ستاد مبارزه با کرونای استان به ما ابلاغ شد که ترددهای بین شهری شهرهای گیلان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بلامانع است و مردم گیلان مجاز به تردد بین شهری هستند.

وی با بیان اینکه محدودیت تردد برای خودروهای با پلاک‌های غیربومی گیلان تا انتهای فروردین ادامه دارد خاطرنشان کرد: همکاران ما در ۶ نقطه شهر رشت و ۱۱۶ نقطه در سراسر استان گیلان حضور دارند تا بر روند اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نظارت کنند.

طالبی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از هزار و ۷۰۰ قبض جریمه و حدود ۶۰۰ خودرو در گیلان توقیف شدند افزود: اگر خودرویی با پلاک غیربومی جریمه ۵۰۰ هزار توماتی شود بلافاصله در سیستم برای آن توقیف ثبت می‌شود و اعمال جریمه و رفع توقیف برای آن موقت است تا بتواند به شهر محل سکونت خود برگردد.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان اظهار داشت: این تصور که خودروهای جریمه شده با پلاک غیربومی توقیف نمی‌شوند اشتباه است و این افراد پس از برگشت به مبدأ خود باید به راهنمایی و رانندگی شهر خود مراجعه کنند و خودروی آنها به‌مدت یک‌ماه توقیف خواهد شد.

وی با بیان اینکه ممنوعیت تردد برای خودروهای با پلاک غیربومی تا ۳۰ فرودین در استان گیلان ادامه دارد عنوان داشت: اگر افراد بومی در گیلان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند منعی برای تردد آنها وجود ندارد و اعمال قانون نمی‌شوند.

طالبی با اشاره به اینکه گیلان در معرض خطر شروع موج دوم ویروس کرونا است تصریح کرد: طبق گفته نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان ما در یک قدمی شروع موج دوم کرونا هستیم لذا از شهروندان تقاضا داریم که تنها در موارد ضروری و در شرایط اضطرار از خانه خارج شوند.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر