خرداد ۷, ۱۳۹۹ کد خبر : 60277 استان‌ها پربیننده ترین ها خبر سیاسی گفتگو نسخه چاپی نسخه چاپی

وزیر کشور: انتخابات مجلس یازدهم برگ زرینی در کارنامه نظام است

وزیر کشور: انتخابات مجلس یازدهم برگ زرینی در کارنامه نظام است

وزیر کشور انتخابات دوم اسفند ۹۸ را بر اساس مولفه‌های مدیریتی و اجرایی، «برگ زرینی» در کارنامه انتخابات نظام جمهوری اسلامی دانست.

 آقای «عبدالرضا رحمانی فضلی» امروز چهارشنبه در سخنانی به عنوان مجری برگزاری انتخابات، در مراسم گشایش یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و با تشریح ویژگی‌های انتخابات این دوره مجلس، آمادگی این وزارتخانه را برای برگزاری «تمام مکانیزه» مرحله دوم انتخابات مجلس در شهریورماه سال جاری و انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده اعلام کرد.
وزیر کشور تصریح کرد: در این دوره، طراحی، ارتقا و عملیاتی کردن سامانه‌های یکپارچه و دقیق برای برگزاری انتخابات، علاوه بر تحقق دولت الکترونیک در حوزه انتخابات، شکل جدیدی از هماهنگی نظام مند، کارآمد و اثربخش میان سطوح مختلف مدیریت کشور را به نمایش گذاشت و با بکارگیری سامانه‌های هوشمند و دقیق الکترونیک و غیرالکترونیک، ضامن سلامت و صحت انتخابات و اطمینان بخش برای ملت ایران در عرصه سیاسی انتخابات بود.

وی، اعلام نتیجه انتخابات مجلس زودتر از همه دوره‌های قبل، برگزاری انتخابات در شرایط ویژه و بدون بروز کمترین مساله امنیتی، تایید کامل صحت انتخابات در همه حوزه‌های اصلی و فرعی از سوی شورای نگهبان و مشارکت ۴۲.۵۷ درصد افراد واجد شرایط در انتخابات را از ویژگی‌های مهم دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی برشمرد.

آقای رحمانی فضلی همچنین گفت: قوانین و مقررات برگزاری انتخابات خصوصاً انتخابات مجلس شورای اسلامی، حقیقتاً نیازمند بازنگری جدّی است و امیدواریم در تعاملی سازنده بین «دولت دوازدهم» و «مجلس یازدهم»، شاهد بررسی و تصویب لایحه جامع انتخابات که رافع بسیاری از اشکالات و نواقص در زمینه‌ی انتخابات است، باشیم.

وزیر کشور ابراز امیدواری کرد در تعاملی سازنده بین «دولت دوازدهم» و «مجلس یازدهم»، شاهدِ بررسی و تصویب لایحه ی جامع انتخابات که در مجلس است و رافع بسیاری از اشکالات و نواقص در زمینه انتخابات است باشیم.
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر