شهریور ۲۶, ۱۳۹۹ کد خبر : 65742 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

برگزاری نمایشگاه اقتدار در گیلان/ راویان دفاع مقدس خاطرات خود از سیره شهدا را بازگو می‌کنند

برگزاری نمایشگاه اقتدار در گیلان/ راویان دفاع مقدس خاطرات خود از سیره شهدا را بازگو می‌کنند

معاون فرهنگی و هنری سپاه قدس گیلان از برگزاری نمایشگاه اقتدار در استان خبر داد و گفت: راویان دفاع مقدس خاطرات خود را از این ایام و سیره شهدا بازگو می‌کنند.

سرهنگ دوم پاسدار کامیار مهدی‌پور ، برگزاری نمایشگاه اقتدار و پخش برنامه تلویزیونی گنج بی‌‌پایان به مناسبت هفته دفاع مقدس را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: روایتگری راویان مطرح گیلان و بازگو کردن خاطرات‌شان از سیره شهدا و دوران دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال است.

معاون فرهنگی و هنری سپاه قدس گیلان برنامه‌های شاخصی که برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس تدارک دیده شده است را برشمرد و عنوان کرد: با توجه به چهل سالگی گرامیداشت ایام دفاع مقدس، نمایشگاه اقتدار توسط نیروهای مسلح استان گیلان با محوریت دانشگاه امام خامنه‌ای در محل این دانشگاه واقع در زیباکنار برگزار می‌شود.

مهدی‌پور با بیان اینکه نمایشگاه اقتدار در هشت شبانه‌روز برگزار می‌شود و در این ایام هشت برنامه زنده تلویزیونی تحت عنوان گنج بی‌پایان هم به روی آنتن می‌رود تصریح کرد: هر شب یکی از دستگاه‌های نقش‌آفرین در دوران دفاع مقدس که با حضور مسئولان عالی‌رتبه همان دستگاه انجام می‌شود محوریت برنامه را بر عهده دارد.

وی پرداختن به نقش دستگاه‌ها در ایام دفاع مقدس و خدمات آن‌ها را موضوع برنامه تلویزیونی گنج بی‌‌پایان خواند و ابراز داشت: در کنار این برنامه اجرای گروه سرود، نمایش تئاتر با محوریت دفاع مقدس، روایتگری راویان مطرح استان که خاطرات خود از سیره شهدا و دوران دفاع مقدس بازگو می‌کنند از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده است.

معاون فرهنگی و هنری سپاه قدس گیلان طرح پرسش‌هایی با محوریت ایام هشت سال دفاع مقدس را از دیگر قسمت‌های این برنامه تلویزیونی اعلام کرد و در تشریح بیشتر این مطلب خاطرنشان کرد: به هر کدام از بینندگان که از طریق رسانه استانی برنامه گنج بی‌پایان را تماشا می‌کنند هدایایی هم به رسم یادبود تقدیم می‌شود.

مهدی‌پور یکی از ضرورت‌هایی که در آئین چهل‌ سالگی پاسداشت ایام دفاع مقدس باید با رویکردی جدی‌تر مورد توجه قرار بگیرد را ضرورت بسترسازی برای نشر ارزش‌های دفاع مقدس در جامعه خواند و گفت: انتقال مفاهیم دفاع مقدس به ویژه به نسل جدید انقلاب امری است که باید بیشتر از گذشته در دستور کار قرار گیرد.

وی خباثت‌ها و نقشه‌های دشمنان انقلاب و ملت ایران اسلامی را برای تضعیف انقلاب و ارزش‌های آن مورد اشاره قرار داد و با تأکید بر اینکه جوانان باید بدانند که در دوران دفاع مقدس چه فداکاری‌هایی انجام شده است بیان داشت: همدلی و اتحاد ملت ایران اسلامی و مردم ولایتمدار استان گیلان در ایام شیوع کرونا مثال‌زدنی بود.

معاون فرهنگی و هنری سپاه قدس گیلان بیان اقدامات دستگاه‌های مختلف استان در دوران شیوع کرونا را از دیگر بخش‌هایی که برای آن نیز برنامه‌ریزی شده است اعلام کرد و ابراز داشت: عملکردهایی که در بخش درمان، پیشگیری، ضدعفونی کردن اماکن و کمک به آسیب‌دیدگان از کرونا در گیلان انجام شده است به سمع و نظر مردم می‌رسد.

مهدی‌پور تولید ماسک توسط جهادگران و بسیجیان گیلانی یا مشارکت در بحث انجام کفن و دفن اموات کرونایی که در ماه‌های گذشته به دغدغه‌‌ای در استان تبدیل شده بود را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: نیروهای مسلح، جهادگران، بسیجیان، طلاب و جامعه روحانیت اقدامات قابل توجهی را در حوزه‌های یاد شده انجام دادند.

وی اختصاص یک برنامه تلویزیونی به نقش نیروهای مسلح در جریان شیوع کرونا با توجه به اینکه گیلان در ماه‌های گذشته روزهای بسیار سختی را از این حیث تجربه کرد را مورد اشاره قرار داد و افزود: واکاوی و شرح نقش نیروهای مسلح در چهل سالی که از ایام دفاع مقدس گذشته امری است که امسال به شکل ویژه در دستور کار قرار دارد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر