شهریور ۲۴, ۱۳۹۹ کد خبر : 65660 استان‌ها اقتصادی پربیننده ترین ها خبر گزارش ویژه نسخه چاپی نسخه چاپی

دلایل نابسامانی بازار لاستیک خودرو

دلایل نابسامانی بازار لاستیک خودرو

دلایل نابسامانی بازار لاستیک خودرو و مشکلات تولیدکنندگان این کالا بررسی شد.

علل نابسامانی بازار لاستیک خودرو امشب ۲۳ شهریور ماه در برنامه گفت و گوی ویژه خبری با حضور حمید محله ای معاون دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت و باقر جوان مدیر کل حمل و نقل سازمان راهداری مورد بررسی قرار گرفت.

محله ای با اشاره به اینکه عنوان شده که لاستیک به فروش نمی رود و رسوب دارد گفت: ۱۹ میلیون لاستیک در کشور تولید و ارز آن به صورت نیمایی تامین می شود. در مورد لاستیک سبک سه و نیم میلیون حلقه در کشور مصرف داریم و ۲.۸  از طریق واردات تامین می‌شود، در حوزه لاستیک سنگین نیز از طریق سامانه اقدام به توزیع می‌کنیم.

او با اشاره به اینکه آنهایی که در ناوگان عمومی هستند باید بدانند از طریق وزارت راه و به غیر از آن از طریق سامانه کالا لاستیک سنگین عرضه می شود افزود: در حوزه لاستیک سنگین اتفاق خوبی رخ داده و لذا تمامی لاستیک ها از طریق حواله با قیمت مصوب به دست مردم می‌رسد.

معاون دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت با اشاره به اینکه لاستیک سنگین با ارز نیمایی اخیرا وارد بازار شده است خاطر نشان کرد: رانندگان می‌توانند به سهمیه خود برسند، اما متاسفانه تولیدکنندگان همکاری لازم را ندارند و تولیداتشان را در سامانه درج نمی کنند، الان نزدیک به ۶۰۰ هزار حلقه لاستیک در سامانه فروخته شده است و مابقی به بازار می‌رود.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر