شهریور ۲۷, ۱۳۹۹ کد خبر : 65764 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر عناوین کل اخبار فرهنگی گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

کودک از عمل و رفتار والدین سبک زندگی را انتخاب می‌کند

کودک از عمل و رفتار والدین سبک زندگی را انتخاب می‌کند

عضو هیئت‌علمی دانشگاه اصفهان با بیان اینکه کودکان را باید به فکر کردن، سوق داد تا آن‌ها رشد کنند، گفت: کودکان با صرف شنیدن نکات اخلاقی از والدین، نکات مثبت را نمی‌آموزند بلکه از عمل و رفتار والدین نوع سبک زندگی خود را انتخاب می‌کنند.

دکتر علیرضا نوروزی امروز در حاشیه نشست مجازی خادم یاران کتاب آستان قدس با اشاره به حضور فعال کتابداران استان گیلان، خراسان جنوبی، البرز و ایلام در این نشست مجازی اظهار کرد: موضوع این برنامه، سبک زندگی اسلامی با محوریت کودک و تفکر بوده که به‌صورت تخصصی و برای اولین بار در کشور انجام‌گرفته است.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم چهار نوع سبک زندگی را به انسان یادآور شده است، افزود: زندگی به سبک پشه به معنی این است که نفاق و دورویی در آن مشهود است بنابراین، زندگی پشه‌ای، سبک زندگی انسان‌هایی است که منافق بوده و با نفاق زندگی می‌کنند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه اصفهان با بیان این‌که زندگی به سبک عنکبوت به این معنی است که انسان تعهدی نداشته و تجاوزگر است، افزود: انسان‌هایی که سبک زندگی عنکبوت را برمی‌گزینند، بدون داشتن تعهد، پیش رفته و تجاوز را سرلوحه کار خود می‌دانند.

 این پژوهشگر علمی با اشاره به سبک زندگی مورچه‌ای که همراه با حساب‌وکتاب است، بیان کرد: انسان‌هایی که با حساب‌وکتاب رفتار می‌کنند انسان‌هایی هستند که دارای برنامه بوده و طبق نظم و برنامه پیش می‌روند.

نوروزی با اشاره به اینکه زندگی به سبک زنبورعسل مورد هدایت الهی است، نوع دیگر سبک زندگی است، تصریح کرد: کودکان را باید به فکر کردن، سوق داد تا آن‌ها رشد کنند البته باید دانست که کودکان با صرف شنیدن نکات اخلاقی از والدین، نکات مثبت را نمی‌آموزند بلکه از عمل و رفتار والدین نوع سبک زندگی خود را انتخاب می‌کنند.

وی با تأکید بر لزوم ایجاد بستر برای فکر کردن فرزندان گفت: فکر، مهمان ناخوانده است و خودش جایش را پیدا می‌کند لذا باید اجازه داد تا کودکان مسیر تفکر را بیاموزند و در این مسیر گام بردارند.

برنامه مشترکی بین کانون خادم یاران کتاب آستان قدس رضوی، اندیشگاه رضوی و ادارات کل کتابخانه‌های استان‌های البرز، هرمزگان، خراسان جنوبی و گیلان به‌صورت مجازی به‌منظور ترویج سبک زندگی اسلامی با محوریت کودک و تفکر برگزار شد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر