شهریور ۲۶, ۱۳۹۹ کد خبر : 65728 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر فرهنگی گفتگو نسخه چاپی نسخه چاپی

۸ موزه و مرکز فرهنگی به‌مناسبت هفته دفاع مقدس در کشور به‌بهره‌برداری می‌رسد

۸ موزه و مرکز فرهنگی به‌مناسبت هفته دفاع مقدس در کشور به‌بهره‌برداری می‌رسد

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از افتتاح ۸ موزه دفاع مقدس در کشور خبر داد و گفت: این مراکز فرهنگی در ۸ استان کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

سردار بهمن کارگر امروز در ارتباط تصویری با مدیران کل و معاونان صدا و سیمای مراکز استان‌ها که با حضور علی دارابی معاون امور استان‌های صدا و سیما برگزار شد اظهار داشت: بیش از ۲۶ هزار برنامه به‌مناسبت چهلمین سال دفاع مقدس در کشور برگزار می‌شود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به تشکیل ۵۰۵ ستاد برگزاری ویژه‌برنامه‌های هفته دفاع مقدس در کشور خاطرنشان کرد: رسانه ملی در اطلاع‌رسانی برنامه‌های چهلمین سال دفاع مقدس نقش مهمی دارد لذا در این حوزه انتظار همکاری ویژه داریم.

کارگر ضمن قدردانی از صدا و سیما جهت پرداختن به موضوعات و مفاهیم مربوط دفاع مقدس تصریح کرد: در این هفته، ۸ موزه دفاع مقدس در ۸ استان کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتباط تصویری با رهبر معظم انقلاب در ۳۱ شهریورماه و تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دوران دفاع مقدس را جزو دیگر برنامه‌های شاخص این هفته اعلام کرد و افزود: این برنامه‌ها به‌صورت زنده از رسانه ملی پخش می‌شود.

معاون امور استان‌های صدا و سیما نیز در این ارتباط تصویر با اشاره به اهتمام جدی رسانه ملی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین تبیین دستاوردهای دفاع مقدس اظهار داشت: تولید و پخش برنامه‌ها در چندین محور در دستور کار صدا و سیما است.

علی‌ دارابی به مهم‌ترین محورهای مورد توجه در تولید برنامه‌های دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: تبیین رشادت‌های رزمندگان، افتخارآفرینی‌ها، معرفی الگو‌ها و اسوه‌های واقعی جنگ به مخاطبان و اجنتاب از طرح مطالب غیرواقعی مربوط به رزمندگان از جمله محورهای مدنظر به‌شمار می‌روند.

وی با اشاره به لزوم برجسته کردن نقش زنان، دانش‌آموزان و دانشجویان در دفاع مقدس تصریح کرد: پرداختن به مشارکت‌های مردمی و همگانی بودن دفاع مقدس نیز از مهم‌ترین محورهای مورد توجه برای تولید برنامه‌های دفاع مقدس  در رسانه ملی است.

معاون امور استان‌های صدا و سیما با بیان اینکه رسانه ملی حدود ۲۲ هزار و ۷۹۵ عنوان برنامه با ۳۵۸ هزار و ۴۵۳ دقیقه درباره دفاع مقدس در دست تولید دارد عنوان داشت: سهم مراکز استان‌ها در این زمینه حدود ۶۶ درصد است.

دارابی با اشاره به تولید و پخش ویژه برنامه‌های چهلمین سال دفاع مقدس از سوم خردادماه تا پایان سال خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها از سوم خردادماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد و پوشش برنامه‌های شاخص هفته دفاع مقدس نیز در دستور کار رسانه ملی است‌.

وی امضای تفاهم‌نامه مشترک بین رسانه ملی و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس را در افزایش انسجام و ترویج فرهنگ آن‌ دوران ضروری و تاثیرگذار دانست و بیان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند انسجام و یکپارچه‌سازی برنامه‌ها است.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر