آذر ۷, ۱۴۰۰ کد خبر : 83873 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

صعود گیلان به جمع ۴ تیم برتر بسکتبال نخبگان ایران

صعود گیلان به جمع ۴ تیم برتر بسکتبال نخبگان ایران

با پایان مرحله سوم بسکتبال نخبگان زیر ۱۸ سال کشور در رشت، تیم گیلان به جمع چهار تیم برتر کشور صعود کرد.

مرحله سوم مسابقات بسکتبال زیر ۱۸ سال در گروه d به میزبانی رشت برگزار شد و روز گذشته در روز پایانی این مسابقات تیم گیلان با نتیجه ۷۷ بر ۶۵ مقابل آذربایجان شرقی پیروز شد و جواز صعود به جمع ۴ تیم برتر کشور را کسب کرد.

در روز پایانی مسابقات نماینده گیلان برابر آذربایجان غربی قرار گرفت که گیلان برای صدرنشینی و صعود به تفاضل +۱۱ در این بازی نیاز داشت و در چندین نوبت در دقایق پایانی بازی، صدرنشینی بین گیلان و آذربایجان غربی تعویض میشد اما در نهایت در ۵ ثانیه پایانی بازی، گیلان با پرتاب ۳ امتیازی معجزه آسای عرفان کدیور با نتیجه ۷۷-۶۵ پیش افتاد و قاطعانه به مرحله نیمه نهایی مسابقات جوانان زیر ۱۸ سال صعود کرد.

مسابقات نخبگان بین ۳۲ تیم ایران از نخبگان ایران برگزیدگان استان‌ها تشکیل و گیلان برای حضور در این رقابت‌ها اعلام آمادگی کرد و برای حضور در این رقابت‌ها و با فراخوان جوانان زیر ۱۸ سال از سراسر استان، برای حضور در این رقابت‌ها تیم استان را تشکیل دادیم و اردوهای مختلفی برای هماهنگی بین بازیکنان و رسیدن به آمادگی برگزار شد.

در دیداری‌های قبلی هم تیم گیلان ۶۰ بر ۳۲ تیم استان مرکزی را شکست داد و پیش از آن نیز موفق شد با نتیجه ۶۴ بر ۷۱ مغلوب استان چهارمحال و بختیاری شده بود.

تیم‌های گیلان و آذربایجان غربی به مرحله بعدی این رقابت‌ها صعود کردند.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر