- جاهد‌خبر - http://jahedkhabar.ir -

٩دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در گیلان

٩دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در گیلان

حجت‌الاسلام مجتبی اشجری بعد از ظهر پنج شنبه در نشست بزرگداشت یوم‌الله نهم دی (روز بصیرت و میثاق امت با ولایت) استان گیلان، اظهار کرد: بسیجیان سربازان واقعی انقلاب و پاسدار دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

وی با اشاره به حضور بسیجیان در همه عرصه‌ها، گفت: آنها در راستای تداوم و تعالی انقلاب در همه عرصه‌ها و حوادث حضور داشته و از هیچ تلاشی برای حفظ انقلاب و نظام دریغ نکرده‌اند.

حجت الاسلام اشجری با بیان اینکه بسیجیان در برای خنثی کردن توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان همیشه پیشگام بوده‌اند، ادامه داد: در خنثی کردن فتنه سال ۸۸ نیز نقش بسیجیان غیر قابل انکار است.

وی با اشاره به اینکه دشمن همه امکانات و ابزارهای خود را برای نابودی نظام اسلامی و انقلاب در سال ۸۸ بسیج کرده بود، تصریح کرد: امداد غیبی، هوشیاری و هدایت رهبر معظم انقلاب و حضور پرشور و حماسی ملت ایران زمینه خلق حماسه ۹ دی و خنثی شدن فتنه دشمنان را فراهم کرد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ادامه با بیان اینکه رهبری مسئله فتنه و فتنه گران را از مسائل مهم و خط قرمز عنوان کردند، گفت: زنده نگهداشتن یاد حماسه نهم دی ماه و ابعاد مختلف فتنه ۸۸ باید برای مردم تبیین شود.

احیای ستاد بزرگداشت یوم الله نهم دی ماه

وی همچنین با اشاره به حضوری حماسی و آگاهانه مردم گیلان در ۸ دی ماه سال ۸۸، اظهار کرد: حماسه ۸ دی تحسین همگان را به دنبال داشت و رهبر معظم انقلاب نیز به آن اشاره کرده‌اند.

حجت الاسلام اشجری با بیان اینکه برنامه‌های امسال نهم دی ماه با شعار «یوم‌الله نهم دی، تجلی وحدت ملی و رمز عبور از فتنه» برگزار می‌شود، افزود: این شعار یوم‌الله نهم دی را به عنوان نماد وحدت مردم ایران حول محور ولایت فقیه در برابر فتنه‌گران و دشمنان نظام معرفی می‌کند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تأکید بر اینکه با احیای ستاد بزرگداشت یوم الله نهم دی ماه، تعهد شاهد شکوفایی و نوآوری در برنامه‌های این ستاد خواهیم بود، اظهار کرد: ستادهای استانی و شهرستانی پس از تشکیل ستاد مرکزی تشکیل می‌شوند.

وی تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری یک مراسم محوری سلامت‌محور به شکل همزمان در سراسر کشور با حضور سخنرانان ملی و همچنین برنامه‌های متعدد تبیینی و اجرایی آغاز شده است.

حجت‌الاسلام اشجری با اشاره به همزمانی یوم‌الله نهم دی با ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س)، تاکید کرد: برنامه‌های بزرگداشت روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در سال‌جاری با صبغه فاطمی برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است در این نشست ۱۰۷ مصوبه به منظور پاسداشت یوم‌الله ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در استان گیلان به تصویب رسید.