دی ۱۴, ۱۴۰۰ کد خبر : 85076 اجتماعی استان‌ها بین‌الملل پربیننده ترین ها خبر گفتگو نسخه چاپی نسخه چاپی

بازداشت یکی از متهمان کلاهبرداری ۲۵۰۰ میلیاردی هنگام ورود به کشور

بازداشت یکی از متهمان کلاهبرداری ۲۵۰۰ میلیاردی هنگام ورود به کشور

رئیس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی کشور از بازداشت یکی از متهمان کلاهبرداری ۲۵۰۰ میلیارد تومانی در یکی از فرودگاه‌های کشور خبر داد.

سردار هادی شیرزاد با اعلام خبر بازداشت یکی از سرشاخه‌های اصلی پرونده کلاهبرداری دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی، در تشریح این خبر اظهار کرد: این فرد یکی از سردسته‌های گروه جعل و کلاهبرداری خارج از کشور است که روز گذشته با همکاری پلیس مهاجرت و گذرنامه هنگام ورود به کشور در یکی از فرودگاه‌های بین‌المللی کشور بازداشت و تحویل مراجع قضائی شد.

رئیس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی کشور افزود: متهمان این پرونده از طریق شبکه ماهواره‌ای معروف، با عنوان درخواست ویزا یا سرمایه‌گذاری مخصوصاً در کشورهای اروپایی و آمریکا باعث فریب هموطنان و مدعی می‌شدند که هموطنان در صورت سرمایه‌گذاری از طریق این افراد در کشورهای مذکور، هم موفق به اخذ اقامت می‌شوند و هم سود فراوانی کسب خواهند کرد.

وی تصریح کرد: متهمان این پرونده در کشورهای همسایه و اطراف ایران سمینار و همایش‌هایی برگزار و از مردم برای شرکت در این همایش‌ها دعوت می‌کردند؛ همچنین محل همایش آنها مجلل بود و از همین مسیر باعث فریب هموطنان می‌شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهمان در این همایش با ارائه فرم به هموطنان، نحوه درخواست ویزا یا سرمایه‌گذاری در آمریکا و کشورهای اروپایی را توضیح می‌دادند و بعد از جذب داوطلبان، یا در همان محل همایش مبالغ را اخذ یا از مسیر صرافی‌ها پول را جابه‌جا می‌کردند.

به‌گفته شیرزاد، تاکنون بالغ بر ۲۳۰ نفر از متهمان بازداشت شده‌اند و از این گروه به‌مبلغ حدود ۸۹ میلیون دلار (حدود دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان) شکایت کلاهبرداری شده است.

رئیس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی کشور با اشاره به تلاش مأموران اینترپل تهران در ردیابی این متهم و همچنین انعکاس تحت‌تعقیب بودن وی به مرزهای ورودی کشور، یادآور شد: این پرونده سه متهم اصلی دارد و برای سایر متهمان نیز اعلان قرمز صادر شده است.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر