دی ۱۳, ۱۴۰۰ کد خبر : 85039 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر گفتگو نسخه چاپی نسخه چاپی

شهید سلیمانی یک فرد نظامی صرف نبود سیاستمدار و صاحب نظر بود

شهید سلیمانی یک فرد نظامی صرف نبود سیاستمدار و صاحب نظر بود

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برخی بحث میدان را می کنند، می گویند ما در میدان کمک می کردیم؛ نه اینطور نبود شهید سلیمانی به همه کمک می کرد از جمله به دیپلمات ها وچقدر فضا را برای مذاکره باز کرد.

دکتر سید مسعود میرکاظمی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه  بودجه در مراسم گرامی داشت سالگرد شهادت شهید سلیمانی با تسلیت ایام فاطمیه، بانوی دوعالم با یادی از شهدای بزرگ دوران انقلاب، دوران دفاع مقدس، مدافعین حرم و مدافعین سلامت و امام شهدا و سردار دل ها سردار شهید قاسم سلیمانی گفت:شهدا حق بزرگی بر گردن همه ما دارند، سرنوشت  و داستان خواندنی شهدا  نشان می دهد برگزیده بودند.
معاون رئیس جمهور تصریح کرد: شهدا زنده  و شاهد اعمال و رفتار ما هستند و نظاره گرند و هیچ وقت  انقلاب، امام و رهبرشان  و فرزندانشان را تنها نمی گذارند .
دکتر  میرکاظمی با بیان اینکه شهید سلیمانی دارای ویژگی  منحصر به فردبود، تصریح کرد: شهید  سلیمانی علاوه براینکه اهل زهد، تقوا، فروتنی و ساده زیستی بود، در صحنه های نظامی، حو زه امنیتی و سیاسی مرد میدان بود  یک دیپلمات با هوش با شم سیاسی،دارای  قوه تجزیه و تحلیل  و استدلال ، که مذاکرات پیچیده و برجسته را انجام می داد حتی در انتصاب  دولتمردان در سایر کشور ها نقش داشت.
وی افزود: شهید سلیمانی یک فرد نظامی  صرف نبود سیاستمدار و صاحب نظر بود مرد با اخلاص  که شهید گونه زندگی می کرد دنیا را رها کرده بود آنچه که می دید خدا بود و ارتباط قوی، عمیق  و دلی  با جوانان به خصوص فرزندان شهدا برقرار می کرد و به همه جوانان کشور عشق می ورزید.
دکتر میرکاظمی یادآور شد: شهید سلیمانی با اقتدار و شجاعانه تصمیم می گرفت و تصمیماتی که اتخاذ می کرد  دقیق و حساب شده بود و مرد میدان های مختلف بود، با بصیرت کارهای بزرگ انجام می داد.
معاون رئیس جمهور با عنوان اینکه برخی بحث میدان را می کنند، می گویند ما در میدان کمک می کردیم، افزود:  نه اینطور نبود شهید سلیمانی به همه کمک می کرد از جمله به دیپلمات هاو  چقدر فضا را برای مذاکره باز کرد  و اگر ایران  کشور ضعیفی بود کسی حاضر نمی شد با ما مذاکره کند  اقتداری که شهید  سلیمانی در منطقه ایجاد کرده بود آنها را پای میز مذاکره نشاند و نباید ناسپاسی شود و خدمات شهید در نظر گرفته نشود باید قدردان رشادت ها  و شجاعت شهید بزرگوار بود .
وی تصریح کرد: سردار شهید سلیمانی  اهل افراط و تفریط نبود. عده ای ادعای معتدل بودن را دارند، اعتدال را در این مرد بزرگوار می شد دید اینقدر بزرگ بودخیلی از مسایل که برای خیلی ها بزرگ است برای او کوچک بود و این  نشان  ازعزت و دینداری اش بود.
دکتر میر کاظمی  یادآور شد:عرصه دنیا برای سردار شهید سلیمانی تنگ شده بود، روزی که  مقام معظم  رهبری به ایشان  درجه و مدال می دادند به شهید سلیمانی هم رتبه  دنیوی  هم نوید شهادت دادند.
گفتنی است؛ درادامه  سردار سید مرتضی میریان  رئیس اداره زمینی عملیات سپاه در مراسم گرامی داشت سالگرد شهادت شهید سلیمانی گفت:سردار شهید سلیمانی در محور مقاومت قدرت بسیار تعیین کننده ایجاد کرد و دشمن جرات نمی کند در خاک ما بجنگد در مبدا عملیات دشمن نابود می شود.
وی تصریح کرد: سردار شهید سلیمانی فرزند امام (ره) فرزند اسلام و خروجی انقلاب است.
سردار میریان خاطرنشان کرد:سردار شهید سلیمانی الگوی مدیریت و انسانیت در ولایت مداری، خلوص و صداقت اهل دنیا نبودن وشایسته سالاری برای تک تک ما است.
همچنین آقای غزه ای  شعری در مدح سردار شهید سلیمانی سرود و درپایان مداحی برای اهل بیت (علیهم السلام)  انجام شد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر