تیر ۲۰, ۱۴۰۱ کد خبر : 90065 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر فرهنگی گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس ستاد کنگره هشت هزار شهید استان گیلان خبر داد؛

برگزاری رزمایش جهاد تبیین با محوریت دفاع مقدس در گیلان

برگزاری رزمایش جهاد تبیین با محوریت دفاع مقدس در گیلان

سرهنگ «ملک‌علی‌پور» با اشاره به برگزاری رزمایش جهاد تبیین با محوریت دفاع مقدس گفت: امسال کنگره بین المللی میرزا کوچک جنگلی در گیلان برگزار می‌شود و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی که نهضت میرزا را مینیاتوری از جمهوری اسلامی دانستند، جهاد تببین را با رویکرد نهضت جنگل و دفاع مقدس دنبال خواهیم کرد.

سرهنگ «غلامرضا ملک‌علی‌پور» رئیس ستاد کنگره هشت هزار شهید استان گیلان امروز در نشست مشترک شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان و شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد، ۲۲ بهمن را فجر انقلاب اسلامی و هفته دفاع مقدس را تثبیت انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس گرامی‌داشت ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

رئیس ستاد کنگره هشت هزار شهید استان گیلان با تأکید بر لزوم تبیین نقش آفرینی‌های دوران دفاع مقدس، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس گفتمان انقلاب اسلامی از جمله جهاد و خدمت و ایثار و شهادت احیا شد؛ لذا ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس استان را تشکیل خواهیم داد و همه سازمان‌ها و ادارات نیز این ستاد را تشکیل دهند.

وی با بیان اینکه دو ماه فرصت داریم تا یک برنامه ریزی مدون و متفاوت برای بزرگداشت هفته دفاع مقدس داشته باشیم، افزود: دستگاه‌های فرهنگی برنامه‌های مبتکرانه و خلاقانه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین شعار سال با رویکرد جذب نسل جوان داشته باشند.

ملک علیپور، از دیدار با ۲۰ هزار رزمنده گیلان در هفته دفاع مقدس خبر داد و خاطرنشان کرد: رزمایش دیدار با خانواده‌های شاهد و ایثارگر را با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و بسیج اقشار در حوزه ادارات و سازمان‌ها و دستگاه‌ها دنبال می‌کنیم.

وی همچنین از برگزاری رزمایش جهاد تبیین با محوریت دفاع مقدس خبر داد و متذکر شد: امسال کنگره بین المللی میرزا کوچک جنگلی در گیلان برگزار می‌شود و طبق فرمایش مقام معظم رهبری که نهضت میرزا را مینیاتوری از جمهوری اسلامی دانستند، جهاد تببین را با رویکرد نهضت جنگل و دفاع مقدس دنبال خواهیم کرد.

رئیس ستاد کنگره شهدای گیلان با اشاره به بازسازی یکی از عملیات‌های دوران دفاع مقدس، تاکید کرد: برپایی میز خدمت در نماز‌های جمعه و نهضت خدمت رسانی به مردم را به تاسی از شهدا در هفته دفاع مقدس دنبال می‌کنیم.

«زهرا یعقوب نژاد» مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و رئیس کمیته زنان دفاع مقدس گیلان نیز از اجرای طرح گفتمان جهانی فاطمی در کشور‌های اسلامی حوزه محور مقاومت خبر داد و اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی استان اقدام به معرفی بانوان شاغل در دستگاه خود که دارای مولفه‌های طرح مذکور هستند، کنند.

رئیس کمیته زنان دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه تاکنون بالغ بر ۹۰۰ بانو از شهرستان‌ها معرفی شده اند، تصریح کرد: گفتمان جهانی فاطمی اهداف از جمله شناسایی زنان موفق در عرصه سبک زندگی اسلامی، تدوین شاخصه‌های سبک زندگی فاطمی و معرفی زن مسلمان مجاهد برای نسر ارزش‌های اسلامی را در حوزه‌های علمی و پزشکی و ورزشی و تحصیلی و فرهنگی و هنری دنبال می‌کند.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر