مرداد ۸, ۱۴۰۱ کد خبر : 90557 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

جهاد تبیین در خنثی‌سازی برنامه استکبار تاثیرگذار است

جهاد تبیین در خنثی‌سازی برنامه استکبار تاثیرگذار است

مسؤول سازمان بسیج رسانه کشور با تاکید بر لزوم توجه به جهاد تبیین در خنثی‌سازی برنامه استکبار در خصوص نفوذ به جمهوری اسلامی گفت: برای پیروزی در این جنگ باید همه اصحاب رسانه در کشور وظیفه جهاد تبیین را به دوش بکشند، چراکه دشمن به طور شبانه‌روزی در حال فعالیت است.

 عباس محمدیان صبح امروز در دیدار با فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه رسانه نقش مهمی در حل بحران‌ها در شرایط حساس فعلی دارد، اظهار کرد: رسانه در جامعه امروزی بسیار تاثیرگذار بوده و می‌تواند در مواقع بحرانی به ایجاد آرامش روانی جامعه کمک کند.

وی با اشاره به برنامه استکبار در خصوص استفاده حداکثری از قدرت رسانه در جامعه بین‌الملل بیان کرد:
دشمن از دیکتاتوری رسانه‌ای برای بزرگنمایی مشکلات در جمهوری اسلامی بهره برده و علیه مفاهیم اسلامی حداکثر استفاده را می‌کند.

مسؤول سازمان بسیج رسانه کشور با تاکید بر لزوم توجه به جهاد تبیین در خنثی‌سازی برنامه استکبار در خصوص نفوذ به جمهوری اسلامی بیان کرد: جنگ امروز جنگ روایت‌ها است و برای پیروزی در این جنگ باید همه اصحاب رسانه در کشور وظیفه جهاد تبیین را به دوش بکشند، چراکه دشمن به طور شبانه‌روزی در حال فعالیت است.

محمدیان با بیان اینکه بسیج رسانه خود را موظف به اجرای مطالبات مقام معظم رهبری می‌داند، تصریح کرد: بسیج رسانه در سطح کشور و استان‌ها سعی دارد برخی از عقب‌افتادگی جریان رسانه‌ای را برطرف کند و در راه تحقق این مهم بسترسازی لازم باید انجام شود.

وی با بیان اینکه مجموعه سپاه پاسداران توجه ویژه به نقش رسانه در جمهوری اسلامی دارد، گفت: دشمن از فعالیت بسیج ترس و واهمه دارد، بنابراین باید با تشکیل ساختار مناسب به برخورد با برنامه استکبار پرداخت.

مسؤول سازمان بسیج رسانه کشور با تاکید بر لزوم توجه به تشکیل جبهه رسانه انقلاب بیان کرد: امروز رسانه‌های بومی و محلی در جمهوری اسلامی جریان‌ساز هستند، بنابراین باید شبکه‌سازی جبهه رسانه انقلابی تا دورترین نقاط کشور ایجاد شود که در تحقق این امر نقش فرماندهان سپاه استانی بسیار تاثیرگذار است.

محمدیان از تشکیل ۳۰ تا ۳۵ درصدی کانون رسانه‌ای در کشور خبر داد و افزود: با تلاش‌های صورت گرفته در تلاشیم تا پایان سال ۳۰ تا ۳۵ درصد کانون رسانه‌ای کشور ایجاد کنیم.

وی مرجعیت افکار عمومی و روانی جامعه را رسانه‌ها دانست و بیان کرد: جامعه امروز در فضای مجازی متلاطم است به گونه‌ای که در اطلاع‌رسانی دچار ولنگاری هستیم و یکی از دلایل آن توجه بیش از حد به فضای مجازی است به این منظور باید به تشکیل جبهه واحد رسانه‌ای در جریان انقلاب کمک کنیم.

مسئول سازمان بسیج رسانه کشور با اشاره به ضعف‌های موجود در حوزه آموزش رسانه‌ای گفت: یکی از برنامه‌های بسیج رسانه کشور، فراهم‌سازی نهضت آموزش رسانه و کادرسازی مناسب در جبهه انقلاب است و در این راستا ردیف بودجه آموزش در سازمان برنامه و بودجه اختصاص پیدا کرده و استان‌ها می‌توانند از این اعتبارات استفاده کنند.

محمدیان با قدردانی از زحمات فرمانده سپاه قدس گیلان را راستای حمایت از بسیج رسانه و همچنین رسانه‌های انقلابی استان گیلان افزود: با روی کار آمدن دولت انقلابی انتظارمان این است که رسانه‌های جریان انقلاب، خدمات دولت و نظام را بیشتر به مردم منعکس کنند.

رسانه‌ها خدمات انقلاب اسلامی را برای نسل سوم و چهارم بازگو کنند 
فرمانده سپاه قدس گیلان نیز ضمن خیر مقدم به مسئولان بسیج رسانه کشور اظهار کرد: یکی از وظایف رسانه‌های داخلی این است که هجمه‌ها و توطئه‌های رسانه‌ای دشمنان را خنثی کنند.

محمد عبدالله‌پور با بیان اینکه بسیج رسانه استان‌گیلان به خوبی به وظایف خود در عرصه رسانه عمل می‌کند، گفت: همواره به مسؤولان بسیج رسانه استان گوشزد کرده‌ام که بستر مناسبی را برای تعاملات رسانه‌های استان با هر گرایشی با یکدیگر فراهم کنند که این امر در گیلان محقق شده است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به بازگویی خدمات جمهوری اسلامی برای مردم و نسل سوم و چهارم انقلاب تصریح کرد: تعامل میان اصحاب رسانه منجر به بازگویی خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی به تمام اقشار مردم در کشور می‌شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه استفاده از بسیج می‌تواند بسیاری از بحران‌های موجود در جامعه را برطرف کند، افزود: بسیج عصاره مردم است و در این خصوص به ویژه در حوزه رسانه باید یک ساختارسازی مناسب انجام شود زیرا جنگ امروز جنگ روایت‌ها است.

لزوم توجه به ایجاد فضای آموزشی مناسب در عرصه رسانه

مسؤول سازمان بسیج رسانه استان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه رسانه نقش بسیار تاثیرگذاری در اشاعه فرهنگ شهادت و ایثار در کشور دارد، اظهار کرد: سازمان بسیج رسانه همواره حامی تمامی رسانه‌ها از جمله رسانه‌های انقلابی بوده و در حل بسیاری از بحران‌ها با تهیه خبر خوب به دنبال رفع مشکلات است.

مهدی پارسا با اشاره به تاثیرگذاری رسانه در ایجاد آرامش در جامعه افزود: در استان گیلان بیش از ۴۰۰ رسانه و پایگاه‌های خبری وجود دارد که این امر نشان دهنده ظرفیت رسانه در استان گیلان است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به ایجاد فضای آموزشی مناسب در عرصه رسانه گفت: ضعف آموزش رسانه در استان گیلان مشهود است بنابراین باید با برگزاری دوره‌های آموزشی ضعف رسانه‌ای در استان گیلان را برطرف کرد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر