مرداد ۱۴, ۱۴۰۱ کد خبر : 90626 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر سیاسی فرهنگی گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

مجالس عاشورایی یعنی تحقق عدالت در جامعه

مجالس عاشورایی یعنی تحقق عدالت در جامعه

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با اشاره به اهمیت پاسداشت بر پایی مجالس عزاداری محرم گفت: تولیدی زیارت عاشورا و مجالس عاشورایی این است که باید خود را مهیای یک اتفاق بزرگ یعنی تحقق عدالت در جامعه بشری و فساد ستیزی کنیم.

 آیت‌الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) صبح امروز در مراسم در صحن حرم حضرت فاطمه اخری(س)، با اشاره به اینکه مسئله خونخواهی و انتقام در طول تاریخ نسبت به ظلم و جریان باطل و کفر انجام شده است، اظهار کرد: همانطور که به خونخواهی امام حسین(ع) اشاره شده، محبت و مودت نسبت به سیدالشهدا(ع) نیز برای سعادت انسان واجب است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان دین، می‌خواهند خدا از زندگی بشر حذف شود، گفت: خدا اگر در حیات بشر حضور نداشته باشد، زندگی بی معنا می‌شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با طرح این سوال که اگر دین و پیامبران نبودند، فتوای عقل نسبت به ظلم در جامعه چه بود، افزود: عقل نظری نسبت به ظلم، فتوای به قبح و زشتی می‌کند؛ عقول بشر، عدل را نیکو و  ظلم را قبیح می‌دانند.

رمضانی با تأکید بر ضرورت حضور عملی در میدان و مقابله با ظلم بیان کرد: فطرت آدمیان هم حکم می‌کند که در مقابل ظلم بایستیم ولی دین در این زمینه می‌گوید که هرگونه مقابله باید برای رضای خدا باشد.

وی با بیان اینکه ظلم اگر در جامعه رها باشد، بشریت هیچ وقت رنگ سعادت را نمی‌بینند، تصریح کرد: عقلای عالم در مقابل جنایاتی مثل قتل، تجاوز و دزدی مجازات مختلفی را در نظر گرفته‌اند چون اگر تجاوزگری و دزدی در جامعه رها باشد، امنیت از بین می‌رود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه بعضی‌ها مثل داعش که مدعی دین هستند، کودکان را از بدو تولد با واژه کشتن تعلیم می‌دهند، ابراز کرد: در همه جای دنیا برای کسانی که جنایت کرده و در مسیر باطل هستند، دادگاه و احکامی مشخص شده است.

رمضانی با اشاره به اینکه جلوی ظلم را گرفتن یک امر عقلی است، گفت: نظام سلطه دنبال این است که ظلم را رواج داده و بشریت را به بردگی بگیرد ولی مکتب عاشورا ما را برای مقابله با این رویکرد، تربیت می‌کند.

وی با بیان اینکه کسی که مسؤولیتی بر عهده دارد، باید مورد پرسش و بازخواست قرار گیرد، افزود: کسی حق ندارد پول ملت را به عنوان حقوق بگیرد ولی مردم را معطل کند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه هر کس، کار خود را به طور کامل انجام دهد، مملکت آباد می‌شود، بیان کرد: کسی که کار مردم را به تأخیر می‌اندازد، مجرم است و باید پاسخگو باشد.

رمضانی با بیان اینکه دین اسلام تاکید دارد که هرگونه جهاد و مقابله با ظلم باید تنها برای رضای خدا باشد، تصریح کرد: هر کار برای خدا، زندگی را معنا می‌دهد؛ همانطور که نماز و ایمان برای خدا است، جنگ و خونخواهی نیز باید برای خدا باشد.

وی با بیان اینکه مجالس حسینی انسان را فسادستیز، عدالت‌خواه و عدالت‌محور تربیت می‌کند، گفت: تولیدی زیارت عاشورا و مجالس عاشورایی این است که باید خود را مهیای یک اتفاق بزرگ یعنی تحقق عدالت در جامعه بشری و فساد ستیزی کنیم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه انسان باید به تکلیف خود نسبت به امام عصر(عج) یعنی خودسازی، دگرسازی و زمینه‌سازی توجه کند، بیان کرد: ما باید در مجالس حسینی، «اهل» شویم؛ هر چه به اهل بیت(ع) نزدیک‌تر شویم، «اهلیت» ما بیشتر می‌شود.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر