مرداد ۱۴, ۱۴۰۱ کد خبر : 90632 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر گفتگو نسخه چاپی نسخه چاپی

وزیر کشور: خسارت‌ سیل‌زدگان باید در کوتاه‌مدت پرداخت شود

وزیر کشور: خسارت‌ سیل‌زدگان باید در کوتاه‌مدت پرداخت شود

وزیر کشور گفت: در کوتاه مدت باید غرامت و خسارت وارده به ساکنان مناطق سیل زده کشور پرداخت شود.

احمد وحیدی در نشست پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ اظهار داشت: آنچه که در بارندگی‌ها و سیلاب‌های اخیر پیش آمده باید در دو سطح کوتاه مدت و بلند مدت پیگیری و رسیدگی شود.

وی با تاکید بر اینکه در کوتاه مدت باید غرامت‌ها و خسارت‌ها پرداخته شود، عنوان کرد: در این راه همراهی مسئولان ضروری است.

وحیدی تاکید کرد: اما بعضی از مسائل را هم باید در بلندمدت مدنظر قرار داد و به آنها فکر کرد برای نمونه که چگونه می توان جلوی آبگرفتگی‌ها را در آینده بگیریم.

وزیر کشور با بیان اینکه باید بحران‌ها را به فرصت تبدیل کنیم، گفت: مردم بدانند مسئولان به فکر تک تک آنها هستند.

وحیدی ضمن قدردانی از همه کسانی که در سیل اخیر استان کهگیلویه و بویراحمد پای کار بودند، ادامه داد: خوشبختانه بارش‌های سیل‌آسا در این استان تلفات جانی نداشت که نشانگر کار و تلاش بوده است.

وی بیان کرد: برخی از مشکلات مربوط به تخلفاتی است که صورت گرفته مانند پرورش ماهی‌ها و همچنین در بخش کشاورزی که مسئولان اعلام کرده‌اند مجوزهای لازم را نداشته‌اند که در آینده باید اینگونه مشکلات را برطرف کرد اما آنچه لازم داریم کمک‌های فوری به مردم است.

وحیدی در ادامه با بیان اینکه به مزارع پرورش ماهی خسارت زیادی وارد شده است یادآور شد: تعداد زیادی ماهی از بین رفته که باید به این مزارع پرورش ماهی کمک کرد و در این حوزه هم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام به کمک خواهد آمد.

رئیس ستاد بحران کشور بیان کرد: در برخی جاها نیاز به تسهیلات بانکی و همچنین استمهال وجود دارد که باید همه به یاری مردم آمده و نگذاریم بیش از این ضرر کنند.

وحیدی با بیان اینکه باید مرکز فرماندهی در هر منطقه‌ای کار خود را انجام دهد گفت: باید مردم بدانند که مسئولان به فکر تک تک آنها هستند همچنین باید بحران ها و تهدیدهایی که وجود دارد را به فرصت تبدیل کرد.

وی ادامه داد: باید بدانیم که چگونه می توان به مقابله با سیل و آبگرفتگی ها رفت که به مانند رزمایشی برای ما خواهد بود تا تهدید برای ما نداشته باشد اگر در ساختار ها و ظرفیت‌ها کمبودی وجود دارد آنها را بیابیم و جبران کنیم.

وحیدی در خصوص قطع راه ارتباطی ۳۴ روستای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تا روز شنبه همه این راه‌ها باید بازگشایی شود و اگر نیاز به ماشین آلات بود از سایر استان‌ها کمک گرفته شود.

وی همچنین در تماس تلفنی با محرابیان وزیر نیرو ۴۰ کیلومتر لوله و ۱۰ تانکر برای آبرسانی به مناطقی که شبکه آب آنها در سیل متحمل خسارت شد را از وی مطالبه کرد که مورد موافقت وزیر نیرو قرار گرفت.

 وحیدی با اشاره به خسارت سیلاب به مزارع پرورش ماهی، همچنین نیاز استان به ۳۰ کیلومتر لوله برای سراب‌بندی دو هزار هکتار مزارع شالیکاری و سبزی و صیفی در تماس تلفنی با وزیر جهاد کشاورزی این موضوع را پیگیری کرد.
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر