مرداد ۳۱, ۱۴۰۱ کد خبر : 90908 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر عناوین کل اخبار فرهنگی نسخه چاپی نسخه چاپی

پیدا شدن پیکر شهید در شلمچه با قمقمه ساخت ایران

پیدا شدن پیکر شهید در شلمچه با قمقمه ساخت ایران

پیکر یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس در حین آماده‌سازی یادمان شهدای شلمچه برای برپایی موکب‌های اربعینی تفحص شد که تلاش برای مشخص شدن هویت این شهید و پلاک او ادامه دارد.

 امروز در حالی که در یادمان شهدای شلمچه برخی از موکب‌داران و فعالان اربعینی در حال آماده‌سازی برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی بودند، پیکر یکی از شهدای جنگ تحمیلی را کشف کردند.

مکی یازع، یکی از فرماندهان جنگ تحمیلی که هم‌اکنون رئیس ستاد بازسازی عتبات استان خوزستان است، در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس از تفحص پیکر یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس در شلمچه خبر داد و گفت: ما به منظور آمادگی برپایی موکب‌‌های اربعینی در شلمچه از هفتم محرم وارد عمل شدیم. با توجه به اینکه ۲ سال به دلیل شیوع کرونا فعالیت‌ها متوقف شده بود، تصمیم گرفتیم که زمین یادمان شهدای شلمچه را برای برپایی موکب آماده کنیم.

وی با اشاره به اینکه حین عملیات خاکبرداری و صاف کردن زمین برای موکب، ساعت ۱۱ صبح امروز ۳۱ شهریورماه با یک شیء برخورد کردیم، ادامه داد: پس از بررسی‌ها به پیکر پاک یکی از شهدا رسیدم که هنوز سربند روی سرش بود و قمقمه آب نیز به همراه داشت که روی آن ساخت ایران زده شده بود.

 مکی با بیان اینکه تلاش برای مشخص شدن هویت این شهید در شلمچه ادامه دارد، گفت: امیدواریم پلاک این شهید نیز پیدا شود تا هویت او نیز مشخص شود. تاکنون نیز بخش‌های مختلف پیکر این شهید تفحص شده است.

یادمان شهدای شلمچه در حدود ۲ کیلومتری مرز شلمچه است که در این بخش موکب‌های مختلف به منظور خدمت به زائران اربعین راه‌اندازی می‌شود. در این یادمان شهدای بسیاری تفحص شده بودند.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر