مرداد ۱۶, ۱۴۰۱ کد خبر : 90661 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

گیلان سراسر داغدار تاسوعای حسینی

گیلان سراسر داغدار تاسوعای حسینی

گیلان امروز یکشنبه در تاسوعای سید و سالار شهیدان حضرت قتیل الکفره (ع) و یاران وفادارش سراسر به حزن و ماتم گریست.

مراسم تاسوعای حسینی شامگاه گذشته با حضور عزاداران حسینی در مناطق مختلف استان گیلان برگزار شد، سوگواران با برپایی دستجات عزاداری در رثای شهدای کربلا گریستند.

آیین های تاسوعای حسینی صبح امروز یکشنبه نیز در روز شهادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) برادر و یار باوفای امام حسین با حضور عاشقان سرور و سالار شهیدان اباعبدالله حسین در مناطق مختلف گیلان برگزار شد و عاشقانه ارادت خود را به فرزند رسول خدا(ص) و یارانش به نمایش گذاشتند.

کوچه و خیابان های استان گیلان امروز در تاسوعای حسینی در غم و ماتم است، مردم با حضور در مساجد، تکایا، هیات ها و اماکن مذهبی به یاد مظلومان کربلا و شهادت اباعبدالله حسین (ع) و یاران باوفایش اشک ماتم ریختند.

مردم عزادار در شهرها و روستاهای گیلان با حضور پرشور در آیین های معنوی تاسوعای حسینی بار دیگر عشق و ارادت خود را به اهل بیت عصمت و طهارت به نمایش گذاشتند و با راه اندازی دسته های عزاداری سوگواری کردند.

عزاداری تاسوعای حسینی در روستاهای استان گیلان نیز جلوه خاصی دارد. هیات‌ها با راه اندازی دستجات عزاداری از “مسجد یک محله به مسجد محله دیگر” عشق و اردات خود را به اباعبدالله حسین با سوگواری به نمایش می گذارند.

سوگواری تاسوعای حسینی در رشت مرکز گیلان نیز صبح امروز با رعایت توصیه های بهداشتی در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد، مومنان عزادار در این مراسم در عزای سرور و سالار شهیدان امام حسینی (ع) و یارانش با نوحه خوانی و سینه زنی سوگواری کردند.

تجمع عاشوراییان نیز صبح فردا در شهرستان های مختلف گیلان و در رشت در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار می شود که عزاداران با رعایت پروتکل های بهداشتی می توانند در این آیین ها شرکت کنند.

واقعه جانسوز تاسوعا و عاشورا یکی از وقایع مهم و تأثیرگذار در تاریخ اسلام است که هرساله سوگواران با یادآوری رشادت‌ها و ایثارگری‌های شهید کربلا اباعبدالله‌الحسین (ع) و یاران باوفایش، ارزش‌های این واقعه تاریخی را برای آزادی‌خواهان و ستمدیدگان جهان به نمایش می‌گذارند

امروز نهمین روز از ماه محرم تاسوعای حسینی است

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر