شهریور ۳۰, ۱۴۰۱ کد خبر : 91407 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

برپایی همایش تبیین نقش زنان در ۸ سال دفاع مقدس در گیلان

برپایی همایش تبیین نقش زنان در ۸ سال دفاع مقدس در گیلان

معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان گیلان گفت: همایش تبیین نقش زنان در طول هشت سال دفاع مقدس در گیلان برگزار می‌شود.

سرهنگ پاسدار رضا منشوری پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گیلان، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس با شعار “ما قوی هستیم” آغاز خواهد شد و در این راستا کمیته‌های هشت‌گانه برای اجرای برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان تشکیل شده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان گیلان در تشریح جزئیات کمیته‌های هفته دفاع مقدس تصریح کرد: کمیته‌های هشت‌گانه دفاع مقدس شامل کمیته‌ عملیات و رزمایش، نیروی انسانی، رژه، کمیته فرهنگی و هنری، جامعه زنان، رسانه، ورزش و جوانان و کمیته اقشار و متخصصین است.

منشوری با اشاره به شاخصه‌های خودباوری و اعتماد به خویشتن در هشت سال دفاع مقدس گفت: جنگ با همه خصوصیات تهدیدزایی و ویرانگری‌ می‌تواند تبدیل به فرصت شود و مردم استان گیلان نیز در رویدادهای مختلف تاریخی نقش‌آفرین بودند و قوی بودن را در عمل اثبات کردند.

وی با بیان اینکه ما “قوی بودن” را در معنویت و به خدا نزدیک شدن، ولایت‌پذیری، وحدت و همبستگی می‌دانیم، تصریح کرد: وحدت بدان معناست که تمام جوامع اسلامی با سلایق و مذاهب مختلف با یک هدف مشترک با یکدیگر وحدت و همبستگی داشته باشند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان گیلان گفت: برداشتن چکمه‌های استکباری از روی گلوی مسلمانان و مستضعفان جهان همواره یکی از اهدافی بوده که دنبال کرده‌ایم در همین راستا ملت ایران و گیلان مانند کوه ایستاده‌ است و مردم ما در طول هشت سال دفاع مقدس مانند شمشیر پولادین مقابل دشمن ایستادند.

منشوری با اشاره به نقش‌آفرینی مردم گیلان در رویدادهای مختلف تاریخی خاطرنشان کرد: رزمندگان و مردم گیلان و همه کسانی که سهمی در دفاع مقدس داشتند از زندگی آسوده خود در محیطی طبیعی گذشتند و با ایثار و ازخودگذشتگی در مقابل دشمن در جبهه‌ها ایستادگی کردند.

وی دیدار وبیناری رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس در استان گیلان را جزو نخستین برنامه‌های هفته دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: رژه نیروهای مسلح در سطح شهر، گلباران مزار شهدا در سطح استان و افتتاح نمایشگاه رزمی فرهنگی در هفته دفاع مقدس از برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان گیلان با بیان اینکه پویش سلیمانی‌ها و توزیع لوازم تحریر بین دانش‌آموزان و نواختن زنگ ایثار و مقاومت در سطح استان در هفته دفاع مقدس اجرا خواهد شد تصریح کرد: همایش تبیین نقش زنان در طول هشت سال دفاع مقدس نیز در این هفته برگزار می‌شود.

منشوری ابراز داشت: برگزاری میز خدمت با حضور مدیران، ویزیت رایگان، دیدار با بیش از ۱۰ هزار خانواده‌های معزز شهدا، ایثارگران و آزادگان، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی بین افراد محروم جامعه نیز در هفته دفاع مقدس اجرایی خواهد شد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر