شهریور ۲۹, ۱۴۰۱ کد خبر : 91365 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر عناوین کل اخبار فرهنگی گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

بیش از ۱۰۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس در گیلان برگزار می‌شود

بیش از ۱۰۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس در گیلان برگزار می‌شود

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان شعار هفته دفاع مقدس را «ما مقاوم هستیم» معرفی کرد و گفت: در سطح استان گیلان یک‌هزار و ۵۱ برنامه، شامل دیدار ویبناری رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس گیلانی همزمان در سطح کشور با مقام معظم رهبری برگزار می‌شود.

 رضا منشوری معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان پیش‌ازظهر امروز در نشست خبری هفته دفاع مقدس با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات سپاه قدس گیلان با بیان اینکه دوران دفاع مقدس نمونه بارز همبستگی میان آحاد مختلف مردم بوده است، اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس گروه‌، اختلافات سلیقه‌ای را کنار گذاشته و به منظور حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی به جبهه‌های حق علیه باطل رفتند که در تاریخ بی‌سابقه بوده است.

وی با اشاره به نقش دوران دفاع مقدس در ماندگاری نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: در دهه سوم تمام انقلاب‌ها سیر نزول ایجاد شده ولی در نظام مقدس جمهوری اسلامی به دلیل وجود دفاع مقدس و به منظور آبادانی کشور، جوانان کادرسازی شده و بعد از جنگ تحمیلی به آبادانی کشور پرداختند، لذا باید این مهم برای جوانان نسل جدید بازگو شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان، شعار هفته دفاع مقدس را «ما مقاوم هستیم» معرفی کرد و افزود: استکبار همواره از اولین روزهای پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی به دنبال نابودی این کشور بوده ولی مردم در طول این مدت با مقاومت و ایستادگی خود باعث ماندگاری این نظام مقدس شدند لذا شعار هفته دفاع مقدس شعار «ما مقاوم هستیم» است.

منشوری با بیان اینکه برای بهتر برگزار شدن هفته دفاع مقدس کمیته‌های مختلفی تشکیل شده است، تصریح کرد: به منظور بهتر برگزار شدن هفته دفاع مقدس کمیته هشت‌گانه تشکیل شده و تمام ارگان‌های نظامی و غیرنظامی با وحدت، برنامه‌های خود را اجرایی می‌کنند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به نقش اقشار در دوران دفاع مقدس بیان کرد: نقش اقشار مختلف مردم در دوران دفاع مقدس بسیار مهم بوده و به این منظور یکی از اهداف در دوران دفاع مقدس بازگویی فداکاری اقشار مختلف جامعه است.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس منجر به ایجاد خودباوری جوانان در جمهوری اسلامی شده است، گفت: دوران دفاع مقدس، علیرغم تمامی تهدید و ویرانی‌ها برای جمهوری اسلامی به یک فرصت تبدیل شده و جوانان این مرز و بوم به یک خود باوری رسیدند که می‌توان بدون اتکا به کشورهای غربی به موفقیت رسید.

منشوری با اشاره به شاخصه‌های قوی بودن در جمهوری اسلامی افزود: شاخصه اصلی قوی بودن در وحدت، همبستگی، ولایت‌مداری و مبارزه با استکبار است.

وی نقش استان گیلان در دوران دفاع مقدس را بسبار مهم و موثر دانست و تصریح کرد: یکی از برجسته‌ترین مسئله در دوران دفاع مقدس و در خصوص استان گیلان وفاداری و وجود ۸ هزار شهید بوده که از راحتی خود گذشته و به مرزهای جنوب و غرب برای مبارزه با دشمن حاضر شدند.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با اعلام برنامه‌های شاخص هفته دفاع مقدس در استان گیلان بیان کرد: در سطح استان گیلان یک‌هزار و ۵۱ برنامه، شامل دیدار ویبناری رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس گیلانی همزمان در سطح کشور با مقام معظم رهبری، رژه نیروهای مسلح در روز پنجشنبه، گلباران مزار شهدا، برپایی نمایشگاه در میدان شهدای ذهاب، یادواره شهدای و آبرو محله در سطح استان گیلان، ویزیت رایگان و دیدار با خانواده معظم شهدا برگزار می‌شود.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر