شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ کد خبر : 91313 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر گزارش ویژه گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
سرویس اجتماعی جاهدخبر: مجتبی وهابی، نویسنده و مدیرمسئول رسانه های پایگاه های خبری جاهدخبر، آوای نزدیک، هفته نامه نقش گیلان و مجله مهرشمال:

نگاهی به ساخت و سازها در استان گیلان

نگاهی به ساخت و سازها در استان گیلان

امروزه ساخت و ساز شهری بصورت تخصصی از سوی نخبگان و دست اندرکاران و کاربران حوزه های مختلف مورد نظر می باشد. به هم ریختگی و عدم تبعیت از الگوی مناسب در ساخت و سازهای شهری در استان گیلان به ویژه کلان شهر رشت نشان می دهد که این مهم از نظام کارآمد پیروی نمی کند.

نظام حاکم بر ساخت و ساز بر اساس قوانین جاری کشور در سه موضوع قابل پیگیری است: ۱-اداره کل راه و شهرسازی می تواند به عنوان متولی طرح های تفضیلی و نظارت عالیه بر ساخت و سازهای استان به موجب مواد ۳۳ و ۳۴ قانون نظام مهندسی ۲- سازمان نظام مهندسی به واسطه اعضای دارای پروانه اشتغال در رشته های هفت گانه عمران، معماری، برق، مکانیک، نقشه برداری، شهرسازی و ترافیک ۳- مراجع صدور پروانه شهرداریها، دهیاریها و ….

برای اینکه شاهد تولید محصول، کیفیت در حوزه ساخت و ساز باشیم ، قطعاً هماهنگی و انجام وظایف قانونی هر یک از ارکان ساخت و ساز می تواند در تولید این محصول موثر باشد.

نگارنده در نظر دارد جهت روشن شدن افکار عمومی ، شرح وظایف و کاستی های احتمالی هر یک از دستگاه ها را در شماره بعدی منعکس نماید.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر