شهریور ۳۰, ۱۴۰۱ کد خبر : 91401 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر سیاسی عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
استاندار در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان عنوان کرد؛

نگاه متعالی دولت سیزدهم به آموزش و پرورش در جهت ایجاد تحول

نگاه متعالی دولت سیزدهم به آموزش و پرورش در جهت ایجاد تحول

استاندار گیلان به نگاه متعالی دولت سیزدهم به آموزش و پرورش در جهت ایجاد تحول اشاره و با بیان اینکه هزینه در مسیر تعلیم و تربیت، سرمایه‌گذاری برای آینده کشور است، گفت: بازگشایی مدارس با شور و نشاط اجتماعی برای دانش آموزان همراه باشد.

دکتر اسدالله عباسی در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان که با حضور روسای ادارات آموزش و پرورش سراسر استان برگزار شد با اشاره به جایگاه مهم این مجموعه و نیز مربیان و معلمان در جامعه اظهار کرد: معلمان باید نیروهای جدید را به شکلی آموزش دهند که بتوانند موجبات توسعه جامعه اسلامی را فراهم کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه حضور دانش آموزان در مدارس باید با سلامت جسم و روح همراه باشد، تصریح کرد: در نگاه تحولی به حوزه آموزش و پرورش صرفاً حقوق و مزایا موردنظر قرار می گیرد درحالیکه بومی کردن نظام تعلیم و تربیت یکی از الزامات تحول آموزشی است و در این مسیر دولت سیزدهم نگاه ویژه ای دارد.

وی با بیان اینکه تحولات آموزش و پرورش باید بر اساس اسناد بالادستی اجرایی شود، ادامه داد: شکوفایی استعداد دانش آموزان و به کار گیری معلمان کارآزموده امری مهم است که باید مورد توجه مدیران این حوزه قرار گیرد.

رئیس شورای آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه هر کشوری بر اساس یک فرهنگ و اعتقادی شکل گرفته و سند ۲۰۳۰ که توسط غربی ها نوشته شده قابلیت اجرا در کشور ما را ندارد، گفت: سند ۲۰۳۰ برای تضعیف سند تحول بنیادین ترویج یافته تا فرزندان این کشور بر اساس اهداف نظام آموزش و پرورش تربیت نشوند لذا معلمان مراقب باشند جایگاه آنها در مدارس ضعیف نشود.

وی با اشاره به اینکه هزینه در حوزه آموزش و پرورش نوعی سرمایه گذاری برای آینده کشور محسوب می شود، بیان کرد: خروجی آموزش و پرورش باید مطابق با اهداف بالادستی باشد.

استاندار گیلان با بیان اینکه دستگاه های دولتی باید املاک مازاد را شناسایی و واگذار کنند، افزود: واگذاری املاک در حوزه آموزش و پرورش با سخت گیری های بیشتری اجرا می شود فلذا ساختمان های مازاد با اعمال نظارت کافی در اختیار مدارسی که با کمبود کلاس درس مواجه هستند، قرار گیرد.

دکتر عباسی با بیان اینکه سواد رسانه ای دانش آموزان در شرایط فعلی باید ارتقاء یابد، تصریح کرد: مدارس گیلان باید متناسب با اقلیم مناطق به صورت نوآورانه ساخته شود و تجهیزات پیشرفته آموزشی مورد نیاز در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

وی در خاتمه به قرارداشتن در آستانه بازگشایی مدارس و ضرورت برنامه ریزی منظم برای حضور معلمان در کلاس درس اشاره و خاطرنشان کرد: آغاز سال تحصیلی با شور و نشاط اجتماعی برای دانش آموزان همراه باشد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر