شهریور ۱۵, ۱۴۰۱ کد خبر : 91139 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر گفتگو نسخه چاپی نسخه چاپی

وزیر کشور: ۶۰۰هزار زائر از مرزها خارج شدند

وزیر کشور: ۶۰۰هزار زائر از مرزها خارج شدند

وزیر کشور از خروج ۶۰۰هزار نفر از هموطنانمان از کشور برای حضور در مراسم باشکوه پیاده‌روی اربعین خبر داد و گفت: خروج زائران از مرزهای غربی حالت روانی دارد.

احمد وحیدی وزیر کشور پیش از ظهر امروز در کارخانه ایران‌ترانسفو حاضر شد و علاوه بر حضور در جشن اشتغال ۳۶۰ نفر نیروهای جدیدالورود به این شرکت، از نزدیک روند تولید این کارخانه را بررسی کرد.

وحیدی وزیر کشور در حاشیه در بازدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه این کارخانه عیناً جهش تولید را در دستور کار خود قرار داده است و شاهد شکوفایی این مرکز هستیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه این کارخانه دارای شرکت‌های زیرمجموعه‌ زیادی است و توانسته است نیاز کامل کشور را تأمین کند، گفت: از سوی دیگر این شرکت علی‌رغم تحریم، توانسته است صادرات خوبی هم داشته باشد و ارزآوری برای کشورمان داشته باشد.

وزیر کشور در ادامه به سفر خود به استان زنجان و همین‌طور با ابراز خرسندی از اقدامات خوبی که در استان زنجان در حال انجام است، گفت: به‌طور مثال کار خوب شهرداری برای طرح نهضت آسفالت در سطح شهر زنجان قابل تقدیر است و افزایش رضایت مردمی را داشته است.

وحیدی در ادامه گریزی به موضوع خروج زائران اربعین زد و گفت: خوشبختانه مرزها حالت روانی دارد و زائران بدون مشکل خاصی در حال خروج هستند.

وی با تأکید بر اینکه تردد از مرزهای زمینی در نهایت امنیت برقرار هستند ادامه داد: آخرین آمار تا پایان دیشب ۶۰۰ هزار نفر از هموطنانمان از کشورمان خارج شدند و همچنان به این آمار اضافه می‌شوند.

وزیر کشور در ادامه از ارسال تجهیزات ۴ هزار و ۷۰۰ تا ۵ هزار موکب خبر داد و گفت: خوشبختانه مرزهای جدیدی هم بازگشایی شدند که پیشنهاد ما این است مردم از این مرزها استفاده کنند.

وی افزود: به‌طور مثال مرز خسروی و مرز تمرچین که پیشنهاد ما این است زوار حتماً از این مرزها استفاده کنند چرا که دمای هوا در این مرزها وضعیت بهتری دارند.

وحیدی با تأکید بر اینکه “در مرزها هیچ‌گونه مشکلی نداریم”، گفت: فقط تنها مشکلی که وجود دارد انتقال مردم افغانستان و پاکستان از مرز ایران به عراق کمی به‌سختی انجام می‌گیرد که البته رایزنی‌هایی شده است که هرچه سریعتر این مشکل برطرف شود.

وی در پایان به مشکلات حمل‌ونقل‌های عمومی اشاره کرد و گفت: کمی در این زمینه با محدودیت مواجه هستیم که از هموطنانمان تقاضا داریم در صورت امکان با وسیله شخصی خود به مرزها منتقل شوند که خوشبختانه پارکینگ‌های خوبی در مرزها تعبیه شده است.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر