بهمن ۶, ۱۴۰۱ کد خبر : 93250 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر سیاسی گزارش ویژه نسخه چاپی نسخه چاپی

امام خامنه‌ای: یاد خدا که نماز مظهر کامل آن است، دل و جان را آزاد و جامعه را آباد می‌سازد

امام خامنه‌ای: یاد خدا که نماز مظهر کامل آن است، دل و جان را آزاد و جامعه را آباد می‌سازد

همزمان با برگزاری بیست‌ونهمین اجلاس سراسری نماز، پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب (مدّ ظلّه العالی) منتشر شد.

همزمان با برگزاری بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز، پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب (مدّ ظلّه العالی) منتشر شد.

متن پیام به‌شرح ذیل است:

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم

والحمد للّه ربّ العالمین و صلّی اللّه علی محمّد و آله الطاهرین سیّما بقیّه اللّه فی العالمین ارواحنا فداه

برپایی این همایش فرخنده پس از تأخیر دوساله، مایه‌ی خرسندی و ان‌شاءالله موجب برکت است. هر تلاش فکری و عملی برای نشان دادن ارزش نماز و بزرگداشت این فریضه مبارک، کاری در جهت نورانی کردن دل انسانها و گرم کردن محفل زندگی آنهاست.

یاد خدا که نماز مظهر کامل آن است، دل و جان را آزاد و جامعه را آباد می‌سازد.

پیوندهای حیاتی در یک جامعه‌ی خوشبخت و خوش‌فرجام، همچون دوستی و گذشت و مهربانی و همدلی و همدردی و یاری‌رسانی و خیرخواهی و امثال آن به‌برکت رواج و اقامه‌ی نماز، استحکام می‌یابد.

صف‌های نماز جماعت، صفوف به‌هم‌پیوسته‌ی فعالیت‌های اجتماعی را پدید می‌آورد. کانون گرم و پرشور مساجد، کانون‌های همکاری در عرصه‌ی اجتماعی را رونق می‌بخشد.

نماز، آن‌گاه که با احساس حضور خداوند، گزارده شود به همه عرصه‌های زندگی نورافشانی می‌کند و دنیا و آخرت فرد و جامعه را آباد می‌سازد.

نمازگزار ـ هر که و هر جا ـ به‌اندازه ظرفیت خود از نماز بهره می‌برد، ولی در این میان، جوانان و نوجوانان از همه جلوترند؛ بهره‌ی آنان از نمازی که با توجه و خشوع خوانده شود بسی بیشتر است.

دل جوان و نوجوان آمادگی افزون‌تری دارد برای رسیدن به «فلاح» که اذان نماز، شتاب گرفتن به آن را سفارش می‌کند.

پدران و مادران، معلمان و استادان، اندرزگویان و راهنمایان، این حقیقت را در رابطه میان نماز و جوان، به یاد داشته باشند و وظیفه‌ای را که بر دوش آنهاست بشناسند.

مدارس، دانشگاه‌ها، به‌طور ویژه دانشگاه فرهنگیان، صداوسیما و دیگر دستگاه‌های فرهنگ‌ساز، در شمار مخاطبان اصلی «اقیم الصلاه» جای می‌گیرند.

توفیق همگان را از خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

سید علی خامنه‌ای/ پنجم بهمن ماه ۱۴۰۱

آیت‌الله سید علی خامنه‌ای ,

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر