بهمن ۳۰, ۱۴۰۱ کد خبر : 94130 خبر عناوین کل اخبار فرهنگی گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

خانواده پایگاه اجتماعی نظام است/ لزوم ورود زنان به عرصه تولیدات فرهنگی

خانواده پایگاه اجتماعی نظام است/ لزوم ورود زنان به عرصه تولیدات فرهنگی

استاندار گیلان خانواده را پایگاه اجتماعی و ولایت فقیه را پایگاه سیاسی جامعه اسلامی دانست و بیان کرد: دشمن می خواهد مانع از سرایت خانواده شود و به دنبال تخریب ولایت فقیه است، زیرا می داند رمز موفقیت نظام اسلامی در این دو پایگاه است.

اسدالله عباسی امروز، ۳۰ بهمن در اولین کنگره استانی بانوان تاثیرگذار استان گیلان، با بیان اینکه بانوان ایرانی همواره در عرصه های فرهنگ و اجتماعی و اقتصادی حضور فعال و موثر داشته اند، اظهار کرد: از گذشته تا امروز، شاهد مدیریت خاص بانوان در امور کشاورزی و خانه داری و فرزند پروری و همسر داری هستیم.
وی با اشاره به توجه نظام مقدس جمهوری اسلامی به جایگاه و منزلت زن در تمام ابعاد، افزود: بانوان ایرانی در کنار تربیت فرزندان، هرگز از امور معنوی و فرهنگی و سیاسی و اقتصادی غافل نمی شوند و با وجود همه سختی ها به تحکیم بنیان خانواده کمک می کنند.
استاندار گیلان، الگوی خانواده ایرانی اسلامی را تقسیم کار دانست؛ نه مردسالاری و زن سالاری و اضافه کرد: اگر امروز بسیاری از مردان در عرصه های مدیریتی و اجرایی حضور دارند، به پشتوانه نقش آفرینی همسرانشان در خانه و خانواده است.
عباسی زن ایرانی را الگوی عفاف و حجاب دانست و بیان کرد: خانواده ایرانی اسلامی خانواده ای پایدار است و نیازی به الگوهای غربی تحمیل شده ندارد.
وی با بیان اینکه امپراتوری رسانه ای غرب استفاده ابزاری از زن را تبلیغ می کند، گفت: کشورهای غربی با خانواده های از هم پاشیده مواجه هستند، اما در غرب آسیا و کشوهای شرقی شاهد پایبندی به خانواده هستیم.
استاندار گیلان با اشاره به تلاش دشمن برای ترویج الگوهای بی ریشه از طریق فضای مجازی و فیلم ها و رمان ها و…، خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات در حوزه خانواده نتیجه همین گرایش به الگوهای غربی است.
وی زنان ایرانی و گیلانی را تحت تاثیر فرهنگ های بیگانه ندانست و یادآور شد: علیرغم همه فرهنگ ها و قومیت ها شاهد ایستادگی زنان ایرانی بر اصالت و نجابت و استقلال خود هستیم و قطعا نقش زنان در پیشبرد اهداف نظام اسلامی بر کسی پوشیده نیست.
عباسی حضرت زهرا(س) و حضرت خدیجه(س) و حضرت زینب(س) را نمونه هایی بارز از زن مسلمان دانست و بیان کرد: ۱۴۰۰ سال پیش چنین الگوهای نابی به جامعه بشری معرفی شدند که نشان دهنده اصالت الگوی زن مسلمان و خانواده ایرانی اسلامی است. در دوران دفاع مقدس این مادران شهدا بودند که فرزندانشان را برای دفاع از اسلام و قرآن به میدان فرستادند و در عین حال از خانواده غافل نشدند.
وی تاثیر بانوان را در جامعه سازنده و قابل تحسین دانست و گفت: همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند، حرکت های اجتماعی بدون زنان موفق نخواهد بود و لذا باید براساس این نقشه راه پیش برویم و تعالیم اسلامی و قرآنی را مد نظر قرار دهیم.
استاندار گیلان جایگاه رفیع زنان در نظام اسلامی را مورد هجمه دشمن دانست و اضافه کرد: اندیشکده های غربی از دهه ۶۰ تهاجم فرهنگی را علیه زن و خانواده آغاز کردند و نرم افزار آنان سند ۲۰۳۰ است که به نظام تعلیم و تربیت ما رسوخ کرد و بر افکار کودکان و نوجوانان اثر گذاشت و نسل جوان را از ارزش های فرهنگی و دینی خالی کرد.
عباسی، خانواده را پایگاه اجتماعی و ولایت فقیه را پایگاه سیاسی جامعه اسلامی دانست و بیان کرد: دشمن می خواهد مانع از سرایت خانواده شود و به دنبال تخریب ولایت فقیه است، زیرا می داند رمز موفقیت نظام اسلامی در این دو پایگاه است.
وی با اشاره به شکست تحرک اخیر دشمنان انقلاب در کانون های تروریست پرور، خاطرنشان کرد: امروز پیشرفت های چشمگیری در عرصه های نظامی و علمی و فناوری و پزشکی و کشاورزی و هوافضا و… به دست آورده ایم و لذا در عرصه های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی نیز به افسران جنگ نرم نیاز داریم تا جهاد تبیین را پیش ببرند و نقش زنان بسیار بارز است.
استاندار گیلان با تاکید بر لزوم بیان عملکرد ۴۴ ساله انقلاب برای مردم، عنوان کرد: مردم باید با این دستاوردها که نشان دهنده خودباوری جوانان ماست آشنا شوند و راهبرد دولت سیزدهم نیز توجه به داخل به جای گره زدن مشکلات به خارج است.
وی با اشاره به توسعه گیلان در بخش های کشاورزی و تولید محصولات صادرات محور، اضافه کرد: بانوان اثرگذار گیلانی باید در عرصه تولیدات فرهنگی هم وارد میدان شوند تا بتوانیم توطئه های دشمن را خنثی کنیم و جمهوری اسلامی را در تراز کشورهای توسعه یافته نشان دهیم.

 

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر