بهمن ۸, ۱۴۰۱ کد خبر : 93325 پربیننده ترین ها خبراول فرهنگی نسخه چاپی نسخه چاپی
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی:

دستگاه های فرهنگی، سیاسی و بین المللی اهانت به قرآن کریم را پیگیری کنند

دستگاه های فرهنگی، سیاسی و بین المللی اهانت به قرآن کریم را پیگیری کنند

دبیرخانه شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه ای ضمن محکوم کردن هتک حرمت نسبت به ساحت مقدس قرآن کریم، تاکید کرد: دستگاه‌های فرهنگی، سیاسی و بین‌المللی نظام با استفاده از ظرفیت حقوقی، دیپلماسی و فرهنگی خود این اقدام را مورد پیگیری قرار دهند و صدای اعتراض حق‌طلبان را به گوش جهانیان برسانند.

در بیانیه روز شنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در محکومیت اهانت به قرآن کریم آمده است: قرآن عزیز کتاب جامع هدایتگر برای جهانیان و همه مردم است (هُدًی لِلنَّاسِ وَبَیِّنَاتٍ مِنَ الْهُدَی وَالْفُرْقَانِ) که آنها را از غل‌و زنجیر مکاتب مادی کفر و ضلالتِ برآمده از جاهلیت قدیم و مدرن نجات داده (وَیَضَعُ عَنْهُمْ إِصْرَهُمْ وَالْأَغْلَالَ الَّتِی کَانَتْ عَلَیْهِمْ) و با ارج‌نهادن به ارزش‌های فطری، معنوی و اخلاقی مانند آزادی، عدالت، استقلال، عزت، عقلانیت و برادری به پایدارترین راه هدایت کرده و می‌کند (یِهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ).

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: اهانت به مقدسات اسلامی حادثه بسیار تلخ و ناگواری است که تنها یک حرکت سفیهانه از مشتی مزدورِ فرومایه نیست؛ بلکه اقدامی از سر استیصال مدعیان دروغین حقوق بشر و آزادی است که به‌ویژه پس از پیروزی‌های پیاپی جبهه مقاومت در مصاف دو جبهه «اسلام و استکبار» سیاست اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی را پیش گرفتند.
در ادامه بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است: این اهانت‌های مذبوحانه به مقدسات، پیامبر اعظم(ص) و قرآن کریم یک پرده‌ از زنجیره ننگین مقابله با اسلام و نشانه شکست در سیاست‌های جنگاورانه و خشن علیه مسلمانان طی چهارده قرن گذشته است. دشمنان شیطانی اسلام می‌پندارند می‌توانند نور این آفتاب عالم تاب را با فوت‌کردن خاموش کنند (یُریدون لِیُطفِئوا نورَ اللهِ بِاَفواهِهم) و اگر خود را در پرده ظلمت شب فروبرند با این چشمه نور مقابله کنند؛ غافل از اینکه در مقابل این آفتاب بلند عالمتاب و هستی بخش، این ذره‌ها نه تنها بی‌ارزش‌اند بلکه هلاکت و نابودی آنها را رقم خواهد زد. تاریخ اسلام سند زنده‌ای است بر تحقق عینی وعده قرآن مبین که ایزد تعالی آن را پرنورتر و درخشان‌تر می‌کند؛ هرچند کافران را خوش نیاید (و اللهُ متمُّ نورهِ و لو کرِهَ الکافرون).
دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی هتک حرمت نسبت به ساحت مقدس قرآن کریم، کتاب آسمانی بیش از یک‌چهارم جمعیت جهان (حدود دو میلیارد مسلمان)، در سوئد و هلند را قاطعانه محکوم و تأکید می کند:
۱. ‌نئولیبرالیسم غرب براساس کدامین مبانی، توهین به مقدسات دیگر ادیان را در افکار عمومی مردم خود نشانه آزادی بیان جلوه می‌دهد و آن را با عقلانیت و آزادی بیان سازگار می‌داند؟
۲. ‌عاملان و افرادی که دست به چنین عمل زشت و پلیدی زده‌اند مجازات خود را خواهند داشت؛ ولی بخش عمده این گناه و مسئولیت اصلی آن متوجه مسئولان کشورهای سوئد و هلند و شرکای شرور آنهاست.
۳. ‌توهین و اهانت به دیگران، شیوه‌ دفاعی منسوخ و نشانه فرافکنی و اختلال شخصیت فکری اومانیستی خودشیفته و ناکارآمد غرب متأثر از ترس و اضطراب و درماندگی است. زمان آن رسیده که نظام فلسفی سکولار و لائیک غرب به‌جای نشانه‌ رفتن انگشت اتهام به‌سوی نظام و حیانی و متأله تمدن اسلامی و عاری دانستن خود از عیب‌ و نقص، برای کاهش احساس گناه، راه بازیابی هویتی و جلوگیری از انسداد تمدنی خود را در بازگشت به یگانه خالق هستی و پایان‌دادن قهر چند قرن خود با یکتای بی‌همتا جستجو کند که همانا یگانه راه رستگاری و سعادت است.
۴. ‌مسلمانان، موحدان و آزادی‌خواهان راستین جهان با تمسک به آموزه وحیانی «وَ لا تَسُبُّوا الَّذینَ یَدعونَ مِن دونِ اللّهِ» هرچند ناسزاگویی به مقدسات حتی مشرکان و کافران را بر خود حرام می‌دانند، لکن با مقابله آگاهانه و خردورزانه نسبت به این حرکات مذبوحانه و شیوه‌های نفرت‌بار اسلام‌ستیزی اعلام انزجار می‌کنند.
۵.‌ دستگاه‌های فرهنگی، سیاسی و بین‌المللی نظام با استفاده از ظرفیت حقوقی، دیپلماسی و فرهنگی خود این اقدام را مورد پیگیری قرار دهند و صدای اعتراض حق‌طلبان را به گوش جهانیان برسانند و تدابیر لازم را برای پیش‌گیری و تکرار هتک حرمت اتخاذ کنند.
۶. فتنه اسلام‌هراسی و توهین به مقدسات اسلامی توطئه شیطانی دیگر از سرکردگان رژیم غاصب و اشغالگر قدس شریف و ایادی جیره‌خوار آنهاست که هر چه موج اسلام‌گرایی در جهان فراگیرتر می‌شود، نابودی خود را که امری محتوم است نزدیک‌تر می‌بینند و اشغالگران کودک‌کش صهیونیست باید بدانند که این رفتارهای جنون‌آمیز سعی باطل بوده و تغییری در سرنوشت آنها یعنی نابودی رژیم جعلی صهیونیستی نخواهد داشت.
شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان این بیانیه آورده است: از مجامع بین‌المللی امید می رود جسارت به ادیان الهی و مقدسات را که قلب تمام پیروان ادیان الهی و دیگر آزادگان را به درد آورده است، ممنوع و محکوم کنند و از رهبران ادیان دینی نیز انتظار می‌رود مواضع محکم بازدارنده در این خصوص اتخاذ کنند. همچنین نفی این دروغ‌پراکنی‌ها ازسوی تمام دولت‌های اسلامی و دولت‌های مستقل و آزاده نیز مورد انتظار جدی است. دولت مردان کشورهای اسلامی هوشیار باشند که اگر غیر این عمل کرده و سکوت اختیار کنند، بی‌شک این سکوت ذلیلانه آنها در برابر بی‌حرمتی به ساحت مقدس قرآن، دولت‌های آنها را به ذلت ابدی خواهد کشاند.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر