اسفند ۸, ۱۴۰۱ کد خبر : 94409 اقتصادی پربیننده ترین ها خبر خبرهای مهم گفتگو نسخه چاپی نسخه چاپی

رئیسی: جنگ اقتصادی از ابعاد جنگ ترکیبی دشمن است/ مأموریت رئیس جمهور به تیم اقتصادی دولت برای ایجاد ثبات در بازار ارز

رئیسی: جنگ اقتصادی از ابعاد جنگ ترکیبی دشمن است/ مأموریت رئیس جمهور به تیم اقتصادی دولت برای ایجاد ثبات در بازار ارز

رئیس‌جمهور به تیم اقتصادی دولت مأموریت داد با استفاده از نظرات کارشناسان خبره و دلسوز و نمایندگان و بهره‌‌گیری از همکاری دیگر بخش‌ها، همه توان خود را برای اجرای سیاست‌های ارزی جهت ایجاد ثبات در بازار و رفع نگرانی‌ها در این زمینه به کار گیرد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی با اشاره به جنگ ترکیبی دشمن علیه ملت ایران، اظهار کرد: جنگ ترکیبی وجوه مختلفی دارد که جنگ روانی و تشویش اذهان عمومی یکی از ابعاد آن است و دشمن وقتی در اغتشاشات ناکام ماند، التهاب‌آفرینی در بازار را دنبال می‌کند.
رئیس‌جمهور با بی‌سابقه خواندن هجمه ماه‌های اخیر دشمنان علیه ملت ایران، گفت: جنگ اقتصادی از ابعاد جنگ ترکیبی دشمن است که با التهاب‌آفرینی در بازار، زندگی و معیشت مردم را هدف قرار داده است.
رئیسی با تأکید بر لزوم طراحی آرایش مقابله، متناسب با جنگ ترکیبی دشمن تصریح کرد: دولت خود را موظف می‌داند در خط مقدم مقابله با توطئه‌های دشمن، از آرامش و امنیت مردم، به ویژه امنیت اقتصادی آن‌ها صیانت کند.
رئیس‌جمهور در همین خصوص به تیم اقتصادی دولت مأموریت داد با استفاده از نظرات کارشناسان خبره و دلسوز و نمایندگان، بهره‌‌گیری از همکاری دیگر بخش‌ها و با در نظر گرفتن اهمیت و ابعاد مسأله، همه توان خود را برای اجرای سیاست‌های ارزی در جهت ایجاد ثبات در بازار و رفع نگرانی‌ها در این زمینه به کار گیرد.
رئیسی همچنین با اشاره به گزارش‌ها درباره تجمیع کالاهای اساسی در بنادر، رئیس دفتر رئیس‌جمهور و وزیر کشاورزی را مأمور بررسی دقیق موضوع و پیگیری اقدامات لازم برای تسریع در ترخیص این کالاها کرد.
رئیس‌جمهور به گلایه برخی پزشکان از بابت تأخیر در پرداخت معوقات کارانه آن‌ها نیز اشاره کرد و به وزیر بهداشت و درمان مأموریت داد موضوع را پیگیری کند تا دیون این گروه از پزشکان با فوریت پرداخت شود.
رئیسی در ابتدای جلسه به حادثه سقوط بالگرد حامل وزیر ورزش و جمعی از همکاران این وزارتخانه در جریان مأموریت کاری در استان کرمان اشاره و با آرزوی سلامتی برای سیدحمید سجادی و تسلیت درگذشت مدیرکل حوزه ریاست وزارت ورزش در این سانحه، برای مرحوم اسماعیل احمدی که همواره بی‌ادعا و بی‌نام و نشان در عرصه جهاد و خدمت به مردم حضور داشت، علو درجات را مسألت کرد.
رئیس‌جمهور همچنین با تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت باسعادت امام سجاد (ع)، «صحیفه سجادیه» را میراث انسان‌ساز آن حضرت برشمرد و همگان را به بهره‌گیری از برکات معنوی این گنجینه گران‌بها توصیه کرد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر