اسفند ۵, ۱۴۰۱ کد خبر : 94313 پربیننده ترین ها خبرهای مهم سیاسی گفتگو نسخه چاپی نسخه چاپی
فرمانده سپاه قدس گیلان:

رویکرد سپاه حمایت از دولت ها در خدمتگزاری است

رویکرد سپاه حمایت از دولت ها در خدمتگزاری است

سپاه قدس گیلان، با تاکید بر رویکرد حمایتی سپاه از دولت‌ها به منظور خدمتگزاری، گفت: نیروهای سپاه امنیت را در زمین، دریا و هوا برقرار کرده و در مسائل داخلی نیز در قالب قرارگاه‌های بسیج به کمک نیروی انتظامی می‌روند تا ناامنی مردم را متضرر نکند.

سردار محمد عبدالله‌پور امروز، ۵ اسفند ماه در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه شهر رشت، با گرامیداشت اعیاد شعبانیه، روز پاسدار و یاد و خاطره شهدا به خصوص شهدای سپاه اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی عزیز معتقد بودند که پاسداری به لباس و عنوان نیست و هرکه دل در گرو ولایت دارد و نسبت به اسلام و انقلاب دغدغه داشته و این دغدغه در رفتار و عمل او پدیدار باشد، پاسدار است و این یعنی همه مردم پاسدار هستند.
وی با اشاره به شرایط امروز انقلاب اسلامی ایران بیان کرد: امنیت از ضروری‌ترین مسائل کشور است و دشمن هم این مسئله را خوب می‌داند؛ چرا که اگر امنیت نباشد اقتصاد و رفاه هم بی‌معناست، به همین دلیل دشمن در سال‌های مختلف به ویژه اتفاقات اخیر با برنامه‌ریزی دقیق در پی ایجاد ناامنی برای ایران اسلامی بوده است.
فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه ما در اتفاقات اخیر بیش از ۷۰ شهید و بیش از ۸۰۰۰ مجروح دادیم، گفت: در اتفاقا اخیر با همت بسیج و نیروی انتظامی و سایر قوای نظامی و انتظامی امنیت برگشت، اما توطئه ناامنی دشمن تمام نشده، بلکه هر لحظه دنبال ایجاد ناامنی است.
عبدالله‌پور با بیان اینکه در اتفاقات اخیر دشمن بیش از پنج سال برای گرفتن مرزهای ایران برنامه داشت، افزود: برنامه دشمن با بیش از ۱۰ هزار نیروی آماده برای تصرف خاک ایران به یکباره با ورود به هنگام سپاه به هم خورد.
وی ادامه داد: ما امروز شاهد هستیم که انگلیسی‌ها به کارکنان اینترنشنال گفتند نمی‌توانیم امنیت شما را تضمین کنیم و این بدان معنی است کسانی که می‌خواستند برای ایران اسلامی ناامنی ایجاد کنند خود دچار ناامنی شده‌اند.
فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه امروز هیچ ناو آمریکایی در خلیج فارس نبوده و همه خارج شده‌اند، افزود: آمریکایی‌ها اعتراف کردند که ناوهای خود را برای ترس ایرانیان آورده بودند، اما نیروهای شجاع ایران به آنها می‌خندند.
عبدالله‌پور با بیان اینکه با اقتدار به قدرت‌های پوشالی فهماندیم که برای صحبت با ما در خلیج فارس باید فارسی صحبت کنند، تصریح کرد: خودشان اعتراف کردند که دیگر در هیچ طرحی نمی‌توان ادعا کرد که برتری هوایی با ارتش آمریکاست؛ چراکه نیروی هوایی سپاه با قدرت خود آن‌ها را رهگیری کرده و نقشه‌های آنان را برملا می کند و پهپادهای آنان را پایین می کشد.
وی با اشاره به اینکه ایران در قایق‌های عاشورا موشک‌هایی با برد ۱۲ کیلومتر نصب کرده و لذا هیچ قدرتی توان زدن آنها را ندارد، افزود: ما امروز در ناوشکن‌های سپاه موشک‌هایی با برد بیش از ۷۰۰ کیلومتر نصب کرده ایم که به سه شکل کار می‌کند و این به همت جوانان نخبه و متعهد ایران اسلامی ایجاد شده است.
به گفته فرمانده سپاه قدس گیلان، موشک‌های بالستیک از دستاوردهای سپاه است که از جو خارج شده و بعد آن نیز تحت اختیار قرار گرفته و هر کجا ایران اراده کند، نشانه‌ گیری می‌شود.
وی با تاکید بر رویکرد حمایتی سپاه از دولت‌ها به منظور خدمتگزاری، گفت: نیروهای سپاه امنیت را در زمین، دریا و هوا برقرار کرده و در مسائل داخلی نیز در قالب قرارگاه‌های بسیج به کمک نیروی انتظامی می‌روند تا ناامنی مردم را متضرر نکند.
عبدالله‌پور با تاکید بر اینکه امروز توجه به مباحث فرهنگی به دلیل ماهیت زیربنایی آن ضروری است، بیان کرد: تربیت و آموزش نسل ما برای استمرار انقلاب اسلامی بسیار مهم است و با بی‌توجهی به آموزش و پرورش و دانشگاه در چند سال اخیر منجر به آسیب زدن به جوانان شدند.
وی با بیان اینکه مسئله فرهنگی امروز اولویت انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: با وجود بمباران فرهنگی علیه جوانان ایران اسلامی ما صرفا در حالت تدافعی قرار نگرفتیم، بلکه تهاجمی عمل می‌کنیم و با برجسته کردن فرهنگ ایران اسلامی و با تاسی از فرهنگ عاشورا اقدام کرده و حضور معنادار جوانان در اربعین، راهپیمایی‌ها و حضور اجتماعی به مقابله با تهاجم فرهنگی غرب پرداخته که از این دست اقدامات باید مستمر باشد.
فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه فوری‌ترین مسئله امروز مسئله اقتصاد است، یادآور شد: همه باید در حوزه تولید دائما فعال باشند و سپاه و بسیج به کمک دولت در بخش‌های زیرساختی ورود کرده؛ مسئولان نیز باید خود را از مدل لیبرال غربی خارج کرده و مشکلات را با روش‌های داخلی درست برطرف کنند.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر