فروردین ۲۰, ۱۴۰۲ کد خبر : 95655 تصاویر خبری عناوین کل اخبار گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرکل بنیاد مسکن گیلان عنوان کرد:

۵۲ درصد از روستاهای گیلان از شاخص طرح هادی برخوردارند

۵۲ درصد از روستاهای گیلان از شاخص طرح هادی برخوردارند

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان بابیان اینکه از مجموع ۲۰۶۰ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت استان، تاکنون در ۱۰۵۵ روستا طرح هادی اجرا شده است گفت: ۵۲ درصد روستاها از این طرح برخوردارند.

جاهد خبر_خدیجه مسیبی پور

به گزارش خبرنگار جاهد خبر_حامد دائمی مدیر کل بنیاد مسکن گیلان عصر امروز در گفتگوی رسانه ای با خبرنگاران با اشاره به سالروز تأسیس حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی (ره) افزود: حساب ۱۰۰ حضرت امام در ۲۱ فروردین ۵۸ با هدف تأمین مسکن محرومین و اقشار کم درآمد، محرومیت زدایی، افزایش مشارکت مردم و ارتقای سطح اخلاق اسلامی در جامعه تأسیس که تاکنون سبب خیر و برکت فراوانی برای نیازمندان بوده است.

دائمی با اذعان بر اینکه در این دهه ۳۱ پروژه با اعتباری حدود ۵۶۸ میلیارد ریال برنامه ریزی، اقدام و بهره برداری خواهد شد افزود: اجرای طرح هادی، ۲۲۰ پروژه بازنگری طرح هادی، ۱۶ پروژه تهیه طرح هادی، ۵ پروژه تهیه طرح هدف گردشگری، صدور ۶۳۱۲ برگ سند مالکیت روستایی، واگذاری ۱۱ قطعه زمین در حوزه عمران روستایی از مجموع این پروژه است .
دائمی به تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن در روستاها اشاره کرد و بیان داشت: ۲۴۱۴ واحد مسکن روستایی بهره مند از این تسهیلات بانکی و آورده متقاضیان در این ایام به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرکل بنیاد مسکن گیلان با بیان اینکه از مجموع ۲۰۶۰ روستای ۲۰ خانوار جمعیت استان در ۱۰۵۵ روستا طرح هادی اجرایی شده است خاطر نشان کرد: شاخص برخورداری طرح هادی در روستاهای استان گیلان ۵۲ درصد است.
وی در ادامه بابیان اینکه در سال گذشته طرح هادی در ۲۲۰ روستای استان گیلان بازنگری شده است خاطر نشان کرد: برای ۱۶ روستا نیز طرح هادی تهیه و برای ۵ روستا طرح هدف گردشگری تهیه گردیده است.
مهندس دائمی گفت:بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از سال ۸۴ طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی را با هدف تسریع در احیای بافت فرسوده و تامین مسکن مناسب با نیاز روستائیان را در دستور کار خود قرار داده که تا پایان سال گذشته ۱۱۹ هزار و ۳۸۱ متقاضی جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل استان معرفی شدند.
وی ادامه داد: در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در طرح نهضت ملی مسکن در روستاها تعداد ۹۶۳۹ واحد عملیات اجرایی آنها شروع و ۲۴۱۴ واحد مسکونی به مرحله بهره برداری رسید.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر