شهریور ۲۷, ۱۴۰۲ کد خبر : 100876 اجتماعی خبر عناوین کل اخبار گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرعامل هلال احمر گیلان خبر داد؛

حضور ۱۲ تیم تخصصی امدادی گیلان در آستارا

حضور ۱۲ تیم تخصصی امدادی گیلان در آستارا

مدیرعامل هلال احمر گیلان با بیان اینکه ۱۲ تیم تخصصی امدادی در عملیات سیلاب و آبگرفتگی آستارا حضور دارند، گفت: عملیات امدادرسانی در این شهرستان همچنان ادامه دارد.

هادی سلیمی ظهر دوشنبه در بازدید از مناطق سیلابی آستارا در گفتگو با رسانه‌ها اظهار کرد: امدادگران جمعیت هلال احمر گیلان در آماده باش قرار دارند.

سلیمی تصریح کرد: با دریافت گزارش سیل و آبگرفتگی در شهرستان آستارا که منجر به سیلاب و آبگرفتگی منازل و معابر در سطح شهر شده، تیم‌های عملیاتی پس از هماهنگی‌های انجام شده به این مناطق اعزام و امدادرسانی را آغاز کردند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان با بیان اینکه امدادرسانی نجاتگران جمعیت هلال احمر در آستارا همچنان ادامه دارد، گفت: ۱۲ تیم تخصصی امدادی در عملیات سیلاب و آبگرفتگی این شهرستان حضور دارند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۲ تیم عملیاتی از شهرهای آستارا، بندرانزلی، تالش، رضوانشهر و تیم‌های واکنش سریع جمعیت استان با توان ۶۰ نفر به همراه ۱۱ دستگاه خودروی عملیاتی و پشتیبانی، ۱۸ دستگاه موتور پمپ تخلیه آب، ۴ دستگاه قایق جیمینی، ۳ دستگاه خودروی باری در حال امدادرسانی هستند، اضافه کرد: این تیم‌ها از همان لحظات اولیه در مناطق مذکور حضور داشته و مشغول امدادرسانی و همچنین تخلیه آب از منازل و سطح شهر با هماهنگی مدیریت بحران استان هستند.

سلیمی با اشاره به اینکه شهروندان و مسافران از توقف و استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند، گفت: شماره تلفن ۱۱۲ مرکز کنترل هماهنگی عملیات هلال‌احمر گیلان به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به حوادث احتمالی می‌باشد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر