شهریور ۲۷, ۱۴۰۲ کد خبر : 100873 اجتماعی خبرهای مهم گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

سیبلی آستارا قابل بازسازی نیست/ترافیک در جاده‌های گیلان

سیبلی آستارا قابل بازسازی نیست/ترافیک در جاده‌های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گفت: بر اساس بررسی‌ها، پل سیبلی شهرستان آستارا که به دلیل بارش‌های سیل آسا تخریب شده است ، قابل بازسازی نیست.

غلامعلی نیک‌فهم اظهار کرد: بارش‌های سیل‌آسا و سیلاب، پل سیبلی شهرستان آستارا را در مسیر “جنوب به شمال ” تخریب کرده که قابلیت بازسازی ندارد و باید پل جدیدی ساخته شود.

وی با بیان اینکه تردد بر روی این پل امکان‌پذیر نیست و عبور خودروها از سمت مخالف انجام می‌شود، اضافه کرد: برای ساخت پل جدید ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است البته با فروکش کردن آب باید بررسی‌های دقیق‌تری در این ارتباط انجام شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان بیان کرد: در زمان حاضر به جز شهرستان آستارا در بقیه راهها و ابنیه جاده ای استان مشکل خاصی به دلیل بارندگی نداریم و فقط در برخی معابر آب‌شستگی و آبگرفتگی داشته ایم که در حال برطرف شدن است.

ترافیک سنگین در مسیر تالش – آستارا و برعکس

نیک فهم با اشاره به بارندگی‌های سیل‌آسا در شهرستان آستارا خاطر نشان کرد: در زمان حاضر در محور تالش – آستارا و برعکس در محدوده روستای سیبلی”به دلیل طغیان رودخانه و ریزش پل ارتباطی منطقه مسیر جنوب به شمال” ترافیک سنگین است.

وی با بیان اینکه ترافیک در آزاد راه رشت – قزوین “شمال به جنوب” قبل از شهر رودبار به طول صف ۱.۵ کیلومتر و آزاد راه قزوین به رشت “جنوب به شمال” قبل از شهر رودبار به طول صف یک کیلومتر سنگین است اضافه کرد: ترافیک در محور رشت – امام زاده هاشم حدفاصل تقاطع غیرهمسطح سنگر تا پیچ شاه عباسی نیمه سنگین است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان اضافه کرد: از اول تا ۲۶ شهریور امسال، یک میلیون و ۹۹۹ هزار و ۴۹۰ وسیله نقلیه از ورودی های استان وارد شد که نسبت به مدت مشابه پارسال یک درصد کاهش یافت ضمن اینکه طی این مدت نیز ۲ میلیون و ۱۲۳ هزار و ۱۸۴ خودرو از گیلان خارج شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد افزایش دارد.

سامانه جوی بارش‌زایی که از شب گذشته (یکشنبه) فعالیت خود را در غرب استان گیلان آغاز کرده موجب جاری شدن سیلاب در بخش‌هایی از شهرستان آستارا شده است.

کارشناس هواشناسی گیلان گفت: طی ۱۲ ساعت ۲۲۰ میلیمتر باران در شهرستان آستارا بارید که از این میزان بیش از ۱۳۵ میلیمتر در فاصله ساعت ۳:۳۰ دقیقه بامداد تا ۶:۳۰ صبح امروز رخ داد.

۲۰ نفر در شهرستان آستارا به دلیل بارندگی‌های شدید دچار مصدومیت سطحی شدند که سرپایی تحت درمان قرار گرفتند و حالشان مساعد است.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر