شهریور ۲۸, ۱۴۰۲ کد خبر : 100954 اجتماعی خبر عناوین کل اخبار گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

موتورسیکلت‌های قاچاق در گیلان کشف شد

موتورسیکلت‌های قاچاق در گیلان کشف شد

فرمانده انتظامی گیلان از کشف ۱۱دستگاه موتورسیکلت سنگین قاچاق در اجرای طرح ۱۰ روزه در این استان خبر داد.

سردار عزیزالله ملکی اظهار کرد: فعالیت اقتصادی غیرقانونی باعث اخلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه‌ها و افزایش بیکاری می‌شود.

وی در ادامه به اجرای طرح برخورد با موتورسیکلت‌های قاچاق به مدت ۱۰ روز در استان اشاره کرد و افزود: در این مدت ماموران انتظامی در شهرستان‌های تابعه با انجام تحقیقات و اقدامات فنی ۱۱ دستگاه موتورسیکلت سنگین قاچاق را کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه کارشناسان ارزش تقریبی این کشفیات را ۳۶ میلیارد ریال برآورد کردند، بیان کرد: در این راستا ۱۱ نفر با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفتند.

این مقام ارشد انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: برای مانع‌زدایی از مسیر تولید و پشتیبانی از آن، مبارزه با قاچاق کالا و ارز و برخورد با جرایم اقتصادی با قدرت و به صورت مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.

دستگیری عاملان اقدامات هنجارشکنانه در رودسر

بنا به گزارش دیگری از پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی رودسر از شناسایی و دستگیری ۲ نفر از عاملان اقدامات هنجارشکنانه و ارتباط با رسانه‌های معاند در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ سیدجلال‌الدین جوانمردی ضمن هشدار به برهم زنندگان نظم و امنیت جامعه بر عزم جدی پلیس در برخورد با مخلان آرامش و آسایش مردم تاکید و اظهار کرد: در پی تهیه فیلم از اقدامات هنجارشکنانه در معابر شهر رودسر، انتشار تصاویر آن در فضای مجازی و ارتباط عاملان این اقدامات با رسانه‌های معاند، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پس از بررسی‌های لازم و تحقیقات نامحسوس صورت گرفته، سرنخ‌هایی از یکی از متهمان این پرونده به دست آمد، افزود: این فرد با هماهنگی قضایی در شهر کلاچای دستگیر شد.

این مقام انتظامی از اعتراف متهم در مواجهه با شواهد و قرائن به بزه‌های انتسابی و معرفی همدستش خبر داد و بیان کرد: متهم دیگر نیز دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.

سرهنگ جوانمردی با اعلام اینکه متهمان ۲۵ و ۲۶ ساله با تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: این افرد هدف خود از این اقدامات را تاثیر منفی رسانه‌های معاند عنوان کردند.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر