شهریور ۲۸, ۱۴۰۲ کد خبر : 100948 اجتماعی خبر عناوین کل اخبار گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

کارگاه آموزشی پشه مهاجم آئدس در رشت برگزار شد

کارگاه آموزشی پشه مهاجم آئدس در رشت برگزار شد

کارگاه آموزشی پشه مهاجم آئدس ویژه کارشناسان و مروجان کشاورزی و بهگران کارخانجات و رابطان ادارات در معاونت بهداشتی دانشگاه ، برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی که به همت گروه بهداشت حرفه ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و با حضور کارشناسان و مروجان کشاورزی ، بهگران کارخانجات و رابطان  ادارات  استان در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار شد، مهندس محمد باقر باقری- رئیس گروه بهداشت حرفه ای معاونت بهداشتی دانشگاه اهمیت مقابله با پشه آئدس در محیط کار و لزوم فعالیت رابطان و بهگران در این زمینه را مورد تاکید قرار داد و بهسازی محیط زندگی و کار را یک وظیفه و مسئولیت همگانی عنوان کرد.

در ادامه، رقیه صفوی- کارشناس آموزش و ارتقاء سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه نیز با اشاره به لزوم توجه به اطلاعات درست در مفاهیم بهداشتی، چگونگی تفکیک اطلاعات درست از نادرست را یادآور شد.

دکتر علیرضا سعیدی- رئیس گروه بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه نیز در این کارگاه یک روزه، نحوه تکثیر و محیط مناسب رشد پشه آئدس و نحوه ی مبارزه محیطی با آن را تشریح  کرد.

در پایان از سوی  محمدرضا امینی- رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ،مطالبی در خصوص بیماری زایی پشه آئدس و نحوه ی انتقال بیماری از این پشه ، ارائه شد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر