مهر ۲۹, ۱۴۰۲ کد خبر : 101929 تصاویر خبری عناوین کل اخبار گزارش ویژه نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرکل بیمه سلامت گیلان خبر داد :

اختصاص پوشش بیمه ای رایگان برای دو بیماری خاص و صعب العلاج

اختصاص پوشش بیمه ای رایگان برای دو بیماری خاص و صعب العلاج

مدیر کل بیمه سلامت گیلان از اختصاص پوشش بیمه ای رایگان برای دو بیماری خاص و صعب العلاج خبر داد و گفت: صد درصد تعرفه دولتی و خصوصی بیماری سرطان و دیابت توسط صندوق بیماران صعب العلاج بیمه سلامت پرداخت می شود.

خبرنگار جاهد خبر_ خدیجه مسیبی پور ؛ مدیر کل بیمه سلامت گیلان در نشست خبری با اصخاب رسانه استان با بیان اینکه ۲۹ مهر الی ۵ آبان هفته بیمه سلامت نامگذاری شده گفت مهمترین انتخاب ابن هفته تصویب قانون خدمات درمانی بیمه کشور در سوم آبان ۱۳۷۳ است .
دکتر محمود عاطف راد با بیان اینکه طبق این قانون، دولت موظف به فراهم آوردن درست درمان پایه برای آحاد مردم است افزود : تا قبل از این قانون ۴۰٪ مردم از پوشش بیمه برخوردار بودند اما در حال حاضر  این امر به ۹۸٪ رسیده است.
وی با اشاره به شعار امسال هفته بیمه سلامت ، بیمه سلامت همگانی گامی به سوی تحقق عدالت اجتماعی است افزود :از ۲ میلیون و ۵۳۰ هزار نفر جمعیت استان گیلان یک میلیون و ۳۰۶ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.
دکتر محمود عاطف راد با اشاره به اهمیت آموزش ، پیشگیری و سلامت خانواده از اجرای طرح پزشک خانواده برای ۸۴۲/۰۰۰ بیمه شده روستایی با همکاری دانشگاه خبر داد و گفت :در این راستا ۳۰۵ پزشک در ۱۷۷ مرکز خدمات جامع روستایی توسط دانشگاه و ویزیت ماهانه ۵۰/۰۰۰ نفر توسط پزشکان خانواده در سطح یک روستایی و ارجاع ۴۵۰۰ نفر به سطح تخصصی ۲ صورت گرفته است .
مدیرکل بیمه سلامت گیلان گفت : با تاسیس و استقرار صندوق بیماران خاص و صعب العلاج از ۵ به  ۱۰۷بیماری خاص و تعداد بیماران خاص از ۳۰۰۰ به ۴۳۵۳۹ نفر رسیده است.
وی متذکر شد :از آغاز تأسیس صندوق تاکنون ۱۹۵۷۶۴ بار مراجعه بیماران خاص و صعب العلاج به مراکز درمانی استان و ۲۰۴ میلیارد تومان توسط اداره کل بیمه سلامت استان پرداخت شده است.
مدیرکل بیمه سلامت گیلان از اختصاص پوشش بیمه ای رایگان برای دو بیماری خاص و صعب العلاج خبر داد و گفت: صد در صد تعرفه دولتی و خصوصی سرطان و دیابت توسط صندوق بیماران صعب العلاج بیمه سلامت پرداخت می شود .
وی در خصوص حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت:انعقاد قرارداد با ۳ مرکز خدمات ناباروری استان شامل بیمارستان الزهرا ، بیمارستان پارس و کلینیک مهر ، پرداخت ۸/۵ میلیارد تومان بابت هزینه های درمان ۱۹۹۵ نفر از زوجین نابارور شناسایی شده ، رایگان شدن زایمان طبیعی در بیمارستان های دولتی ، افزایش پوشش داروهای ناباروری از ۱۵ به ۶۳ قلم ، پوشش بیمه حمایتی زوجین نابارور برای خانم ها تا سن ۴۹ و آقایان بدون محدودیت سنی از دیگر اقدامات بیمه سلامت گیلان است .
مدیر کل بیمه سلامت گیلان از کاهش خود پرداخت در مراکز طرف قرارداد از ۳۰ به ۱۵ درصد برای خدمات سرپایی و از ۱۰ به ۵ درصد برای خدمات بستری یکی دیگر از اقدام بیمه سلامت در راستای حمایت از مددجویان بهزیستی ذکر کرد.
مدیر کل بیمه سلامت گیلان گفت  ۵۹ خدمت توانبخشی از جمله گفتاردرمانی ، شنوایی سنجی ، بینایی سنجی و کار درمانی جهت ارایه خدمات به ۱۷ هزار توانخواه  با همکاری  بهزیستی تخت پوشش دارد.
دکتر عاطف خاطر نشان کرد: همه مشمولین دهک های درآمدی ۶تا ۹ جامعه از تخفیفات ویژه ۵۰ تا ۸۰  درصدی و کاهش مشارکت در پرداخت حق بیمه سلامت برخوردارند.
وی با آور شد :در حال حاضر بیش از ۴۰ هزار نفر از مشمولین مذکور تحت پوشش بیمه سلامت هستند.
مدیر کل بیمه سلامت گیلان  صدور اولیه و تمدید بیمه سلامت همگانی ایرانیان ، مشاهده سوابق بیمه ای ، مشاهده تاریخچه خدمات درمانی دریافت شده از جمله کدرهگیری خدمات ثبت درخواست نشان بیماران خاص و صعب العلاج ، ثبت درخواست حمایت دولت ، ثبت شکایات را از قابلیت های سامانه خدمات غیرحضوری bimehsalamatiranan.ir ذکر کرد.

وی به سامانه تلفنی ۱۶۶۶ به صورت شبانه روزی و ۳۳۹۹ در ساعات اداری از جمله راه های ارتباطی با بیمه سلامت گیلان است و  مراجعه کنندگان  به سامانه خدمات شهروندی با شماره گیری # ۱۶۶۶* می توانند از پوشش بیمه ای خود در بیمه سلامت مطلع شوند./ انتهای پیام

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر