آذر ۱۳, ۱۴۰۲ کد خبر : 103201 اقتصادی خبر عناوین کل اخبار گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

بازنگری ۳۶۹ طرح هادی روستایی با اعتبار ۴۲ میلیاردی در گیلان

بازنگری ۳۶۹ طرح هادی روستایی با اعتبار ۴۲ میلیاردی در گیلان

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان از بازنگری ۳۶۹ طرح هادی روستایی در استان خبر داد و گفت: برای تهیه این طرح ها حدود ۴۲ میلیارد تومان صرف اعتبار شده است.

مهندس حامد دائمی  در جلسه کمیته تصویب طرح‌های هادی روستایی که با حضور اعضای کمیته برگزار شد، گفت: طرح هادی ۶ روستا بازنگری و پس از بررسی‌های لازم با موافقت اعضا تصویب شد.

وی افزود: طرح هادی روستاهای مامودان در شهرستان رشت، راسته کنار در شهرستان خمام، درواز در شهرستان رضوانشهر، مژدهه در شهرستان شفت و مجموعه آق اولر و مریان در شهرستان تالش طرح‌هایی بودند که مورد بازنگری قرار گرفته و پس از موافقت اعضا تصویب شدند.

دائمی ادامه داد: طرح هادی روستایی طرحی است که به منظور هدایت وضعیت فیزیکی روستا، ایجاد زمینه برای توسعه و عمران روستاها، ارائه تسهیلات لازم برای بهبود مسکن روستاییان، تأمین عادلانه امکانات از طریق پیش‌بینی زمین برای عملکردهای مختلف از قبیل مسکونی، تجاری و کشاورزی و نیز سایر نیازمندی‌های عمومی روستایی توسط این نهاد تهیه و در افق ۱۰ ساله و یا در صورت ضرورت با اختصاص اعتبار مورد نیاز این طرح با توجه به نیاز روستا مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

دائمی از تهیه و بازنگری طرح هادی در ۳۶۹ روستای گیلان خبر داد و اضافه کرد: این تعداد تهیه و بازنگری طرح هادی با اعتباری حدود بر ۴۲ میلیارد تومان در دو سال اخیر تحقق یافته است.

وی با بیان اینکه مصوبات سفر ریاست جمهور به استان گیلان در راستای تهیه و بازنگری طرح‌های هادی روستاهای استان به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان کمک فراوانی کرد، افزود: ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبارات سفر رئیس جمهور در بخش تهیه، بازنگری و اجرای طرح‌های هادی به بنیاد مسکن گیلان اختصاص یافت که در ادوار گذشته بی سابقه بوده است.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر