اسفند ۳, ۱۴۰۲ کد خبر : 105229 اجتماعی خبر عناوین کل اخبار گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

“حق” با مردم است/ناگفته هایی از “نجات آینده “

“حق” با مردم است/ناگفته هایی از “نجات آینده “

هادی حق‌شناس نامزد دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز پنج‌شنبه سوم اسفندماه در نشست خبری خود در بندرانزلی اظهار کرد: با شعار “حق با مردم است” به میدان آمده ام.

استاندار سابق گلستان بیان کرد: رسانه رکن چهارم دموکراسی است و اگر در ایران رسانه‌ها به معنی واقعی، فرصت کار پیدا می‌کردند.

شاید بسیاری از آسیب‌های اجتماعی همچنین بی‌اعتمادی‌ها از بین می‌رفت یا حداقل کاهش شدید پیدا می‌کرد زیرا رسانه‌ها علاوه بر اینکه کم خرج‌ترین نهاد برای نقد عملکردها هستند، بی توقع‌ترین سربازان این عرصه بوده و با توجه به اینکه رسانه‌ها در میدان حضور دارند از مسائل و مطالبات مردم مطلع هستند و می توانند این مطالبات را اطلاع رسانی کنند.

وی با اشاره به نامزدی خود در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: من نامزد شهر بندرانزلی برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی هستم و قطعاً دغدغه این شهر را دارم هرچند برخی از مسائل این شهرستان می‌تواند در سطح استانی و حتی ملی مطرح باشد که از آن جمله تالاب بین‌المللی انزلی، محیط زیست، منطقه آزاد انزلی همچنین استفاده تفریحی، اقتصادی و تجاری از دریای خزر در سواحل بندرانزلی را می‌توان نام برد.

این نامزد با اشاره به اینکه تالاب انزلی محل رزق و روزی همه روستاهای اطراف این شهرستان و حتی رشت و صومعه‌سرا بوده، گفت: در مسئله تالاب، حق با مردم است چون در شهرستان بندر انزلی ۷۰ آب‌بندان داشتیم در هر آب‌بندان تا ۹ نفر نیز مشغول به فعالیت بودند و این مساله علاوه بر اشتغال، در تامین غذای سالم مورد نیاز اهالی بسیار مهم بوده ضمن اینکه تالاب بین المللی انزلی به عنوان یک پهنه آبی ۲۰ هزار هکتاری زایشگاه ماهیان دریای خزر است ولی در حال حاضر مکانی برای ورود فاضلاب ها به این تالاب است و روزگاری بود که تالاب انزلی عمق تا ۸ متر محل تمرین قهرمانان ملی بوده ولی امروزه از پل غازیان به بعد امکان پارو زدن ندارند.

حق شناس با اشاره به برخی از مواردی که در بندرانزلی باید مورد پیگیری قرار گیرد، تاکید کرد: حق با مردم است چون این شهرستان هنرمندان بسیار نامداری تحویل جامعه هنری داده و استعدادهای خوبی دارد ولی با کمبود امکانات مواجه است که یک نمونه آن کاهش ۶ سینمای بندرانزلی طی ۴ دهه اخیر به یک سینما است.

حق شناس با بیان اینکه بندرانزلی یکی از شهرهای بسیار زیبا در کشور است، تصریح کرد: چشم انداز این شهر به طور همزمان دریا و تالاب بین المللی انزلی است که استفاده از این موهبت‌های الهی نیاز به زیر ساخت‌ و امکانات دارد.

وی همچنین با بیان اینکه منطقه آزاد یکی از ظرفیت های بندرانزلی و حتی استان گیلان است، در قالب سوال از دولت، گفت: شما چه امکاناتی در اختیار این منطقه قرار دادید؟ چون نخست باید زیرساخت را بسازید و بعد انتظار داشته باشید.

حق‌شناس با تاکید بر اینکه مردم پای صندوق می‌آیند تا مسئله و مشکلشان حل شود، افزود: نمایندگان، وکیل مردم هستند و قسم می‌خورند تا از منافع مردم در ابعاد مختلف دفاع کنند. چون وکالتی برای مردم اتفاق نیفتاده لذا شور انتخاباتی را نمی‌بینیم.

این داوطلب دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلسی که الان مستقر است با شعارهای مختلفی از جمله حل معیشت مردم به میدان آمد. آیا مسئله معیشت حل شد؟ آیا مسئله مسکن، اشتغال، روابط سیاسی حل شد؟

حق‌شناس تاکید کرد: اولویت‌های اصلی که در راهبردهای مجلس فعلی بود حل نشد و روند ۴ سال گذشته منجر به این قضیه شده است.

وی همچنین در پاسخ به سوال دوم خبرنگار ایسنا مبنی بر نقش مجلس در کنترل و کاهش تورم گفت: مسئله تورم خیلی پیچیده نیست. همانطور که در دنیا کسی نگران مسایلی از جمله فلج اطفال و وبا نیست زیرا بشر با تکیه بر عقل، دانش و تجربه این مشکلات را حل کرده است همین عقل بشری در ۹۰ درصد کشورهای جهان، مسئله تورم را حل کرده حتی افغانستان مشکل تورم را حل کرده است.

حق‌شناس تصریح کرد: سوال این است که تورم در ایران چرا حل نمی‌شود و پاسخ آن پیچیده نیست و خیلی واضح می‌توان گفت مجلس باید پاسخگو باشد.

مجلس بودجه‌ای تصویب کرده‌ که متناسب با درآمد نیست و وقتی دولت پول کم بیاورد سراغ بانک مرکزی رفته و پول چاپ می‌کند و طی دو سال و نیم گذشته به اندازه تولید پول سال های قبل از این دولت، پول چاپ شده و چاپ پول بدون پشتوانه و تولید یعنی تورم.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر