خرداد ۱۶, ۱۴۰۳ کد خبر : 107333 اجتماعی خبر عناوین کل اخبار گزارش ویژه گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
به صورت ارتباط ویدئو کنفرانسی و با حضور فرماندار رشت، برگزار شد؛

جلسه قرارگاه جهاد تبیین به ریاست استاندار گیلان/ دکتر عباسی: فضا برای خلق حماسه باشکوه مردمی در انتخابات مهیا می شود

جلسه قرارگاه جهاد تبیین به ریاست استاندار گیلان/ دکتر عباسی: فضا برای خلق حماسه باشکوه مردمی در انتخابات مهیا می شود

استاندار گیلان گفت: همواره تمامی تصمیمات در کشور با همفکری، ظرفیت و حضور مردمی انجام شده و اینک نیز باید فضا به گونه‌ای آماده شود تا شاهد خلق حماسه دیگری از سوی مردم در انتخابات پیش‌رو باشیم.

اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در جلسه قرارگاه جهاد تبیین در سالن غدیر استانداری گیلان که به صورت ارتباط ویدئو کنفرانسی و با حضور فرماندار و مدیران شهرستان رشت در سالن اجماعات فرمانداری رشت، اظهار کرد: با توجه به اینکه مردم حق انتخاب دارند و حرف اول و آخر را مردم می‌زنند، باید فضای استان و کشور را به سمت انتخابات سوق دهیم و فضا را برای حماسه مردمی آماده سازیم.

وی افزود: البته دشمنان به دنبال جدایی سرمایه اجتماعی از بدنه جامعه و حاکمیت هستند و در این راستا ما باید طبق فرموده رهبری با تحقق جهاد تبیین، جلوی این فتنه‌ها بایستیم و توطئه‌های آنان را خنثی سازیم و از سوی دیگر مردم باید یک رئیس جمهور مردمی و بر اساسی خصوصیات اعلام شده از سوی مقام معظم رهبری را انتخاب کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: باید با تبیین، باعث تقویت انسجام ملی شده و شرایطی را فراهم سازیم تا در زمان انتخابات از چند دستگی جلوگیری شود و با حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری ، دوباره نقشه‌های دشمنان خنثی شود.

عباسی با اشاره به عملکرد دولت سیزدهم بیان کرد: شهید جمهور آیت الله رئیسی و دولت مردمی خدمات بسیار ارزنده ای را در این مدت سه سال انجام دادند و وظیفه ما این است که عملکرد دولت را اعلام کنیم که به طور حتم خیلی از علمکردهای رئیس جمهور و دولت پنهان مانده و قطعا در سالهای آینده این عملکردها مشخص خواهد شد.

وی بیان کرد: زمانی که در دولتهای گذشته با شعارهای گفتگوی تمدنها باعث تحقیر ایران حتی در آمریکا شده بودند و یا هشت سال مسایل کشور را با لبخند برخی از سران کشورهای دیگر گره زده بودند، اما آیت الله رئیسی فضای دنیا و منطقه را با رویکرد معنوی و اسلامی عوض کرد.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: زمانی که قرآن را به آتش می‌کشیدند، رئیس جمهور شهید در سازمان ملل قرآن مجید را با افتخار تمام بالای دست گرفت و همچنین تصویر سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی را در خاک آمریکا بالا برد و جنایات آمریکا را نشان داد همانگونه که شهید رجایی در سازمان ملل جنایات پهلوی را نشان داده بود.

عباسی در ادامه به قیام ۱۵ خرداد اشاره کرد و گفت: مبانی قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ همان قیام عاشورا است که ما باید اعتقادات قیام عاشورا را تبیین کنیم و نگاه سیاسی و جامع نگرانه امام راحل(ره) را از آن زمان آغاز قیام تا پیروزی انقلاب را، بیش از پیش برای نسل امروز و آینده بازگو کنیم.

وی اظهار کرد: نسل جدید و آینده باید با مبارزات امام راحل(ره) بیشتر آشنا شوند که در این راستا ما باید تبیین گر باشیم که از قیام ۱۵ خرداد تا زمان حیات حضرت امام خمینی چه اتفاقاتی افتاده که به طور حتم این امر فقط در مدارس و دانشگاه میسر نیست و نیاز به رویکرد جدیدی داریم تا پیام‌های انقلاب را به نسل کنونی و آینده انتقال دهیم.

استاندار گیلان به نقش مهم ایجاد قرارگاه تبیین اشاره و افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری برای صیانت از سرمایه های اجتماعی نظام و برای اینکه بتوانیم دستاوردهای نظام را ببار بشناسانیم، باید روایتگری اول را داشته باشیم و به همین دلیل باید قرارگاه تبیین را بیش از پیش جدی بگیریم.

عباسی با اتنقاد از کم کاری برخی از دستگاه‌ها در تبیین عملکرد سه ساله دولت بیان کرد: برخی از دستگاه‌ها در ارایه عملکرد دولت کم کاری می‌کنند و این در حالی است که برخی از پایگاه‌های خبری بدون مجوز، افکار عمومی استان را میخواهند منحرف کنند، این در حالی است که دستگاه‌های نظارتی قطعا در دفاع از حقوق عامه بی تفاوت نیستند.

*اقتدار انقلاب اسلامی در برپایی انتخابات باشکوه است

همچنین سردار حمید دامغانی فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این جلسه اظهار کرد: تا انتخابات ریاست جمهوری فرصت زیادی نداریم و نیاز به کار جهادی و عملیات تبیینی مناسبی داریم تا شاهد انتخابات باشکوهی باشم.

وی افزود: اعتلای انقلاب اسلامی ، عزت کشور و همچنین یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری ایجاد فضای مناسب برای برگزاری انتخابات باشکوه است تا مردم حماسه دیگری را خلق کنند که در این راستا باید قرارگاه جهاد تبیین در استان ایجاد و جلسات آن نیز به صورت هفتگی برگزار شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان بیان کرد: همچنین از دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم که بحث های تبیینی را برای کارکنان جدی بگیرند زیرا ظرفیت بزرگی در این بخش وجود دارد و از سوی دیگر تبیین عملکرد دولت سیزدهم به صورت تخصصی توسط دستگاه‌های اجرایی و کارشناسان آنان انجام شود تا کارآمدی دولت به خوبی به مردم بازگو شود.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر