تیر ۲۰, ۱۴۰۳ کد خبر : 108092 اجتماعی خبر خبرهای مهم گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرکل بیمه سلامت گیلان خبر داد؛

قرارگیری ۵۳ درصدی جمعیت گیلان تحت پوشش بیمه سلامت

قرارگیری ۵۳ درصدی جمعیت گیلان تحت پوشش بیمه سلامت

مدیرکل بیمه سلامت گیلان از قرارگیری ۵۳ درصدی جمعیت این استان تحت پوشش بیمه سلامت خبر داد.

محمود عاطف راد عصر چهارشنبه در نشست شورای اداری فومن اظهار کرد: ساختمان‌های اداری بیمه سلامت ۴ شهرستان فومن، آستانه اشرفیه، رودسر و آستارا به بهره برداری رسید.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان با تاکید بر لزوم روحیه کار جهادی در مدیران اضافه کرد: بدون کار جهادی نمی‌توان در مدیریت کشور به نتیجه رسید.

عاطف راد به تشریح اهداف بیمه سلامت پرداخت و بیان کرد: توسعه پوشش فراگیر بیمه‌ای، حمایت مالی از بیمه شدگان و افزایش خدمات و کیفیت بخشی به آن از اهم اهداف بیمه سلامت است.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون و ۳۰۹ هزار گیلانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند، افزود: ۵۳ درصد از جمعیت دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفری گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند ۸۳ درصد از تعداد بیمه شدگان به صورت رایگان از ای خدمات استفاده می‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان با بیان اینکه ساکنین روستایی رایگان بیمه می‌شوند، گفت: افرادی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند به صورت رایگان بیمه می‌شوند.

به گفته عاطف راد، بیمه سلامت گیلان با بیش از ۲ هزار مؤسسه، درمانگاه‌ها مراکز درمانی طرف قرارداد است.

وی از پرداخت بیش از ۲۱ میلیارد تومان حق بیمه به مؤسسات طرف قرارداد در گیلان خبر داد و افزود: ۹۰ درصد هزینه‌های بیمارستان اعم بستری توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود و فقط ۱۰ درصد هزینه‌ها به پای بیمار است.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر